Bardzo dobre wyniki lekkoatletów w Cottbus i we Wrocławiu

136

W Cottbus odbył się cykliczny mityng z udziałem polskich i niemieckich lekkoatletów, w którym po raz dwudziesty udział wzięli zawodnicy „Sokoła”, podopieczni trenerów Elżbiety i Mariusza Knull.

W zawodach tych doskonale spisała się Arina Stawska, wygrywając wynikiem 5,59 skok w dal, ustanowiła rekord zawodów, plasując się tym rezultatem na czele krajowych zestawień kategorii U-18. Drugie miejsce, wśród juniorek młodszych, w tej konkurencji z wynikiem 5,33 zajęła Julia Siepak. Udany debiut w kategorii U-18 odnotowała również Monika Wasyłeczko, która z rekordem życiowym na 60 metrów 8,10, zajęła drugie miejsce.

Na wyróżnienie zasługuje również debiutująca w kategorii młodzika Matylda Latoń, która zwyciężyła w biegu na 60 metrów doskonałym wynikiem 8,12. W tej samej kategorii czwarte miejsce z życiówką 4,72 w skoku w dal zajęła Gabriela Łomoć.

Szereg bardzo dobrych wyników uzyskali nasi najmłodsi reprezentanci, którzy bijąc rekordy życiowe, w swoich rocznikach zajmowali czołowe lokaty, a na szczególne wyróżnienie zasłużyli za: drugie miejsce w biegu na 60 metrów (8,84) -Wojciech Mazur, za trzecie miejsce na 50 metrów Maciej Kucab (7,79) oraz za czwarte miejsce w biegu na 800 metrów Marcel Kosiedowski (2:52,52).

Serię udanych startów kontynuowali nasi reprezentanci w niedzielę 14-ego stycznia podczas pierwszych oficjalnych zawodów we wrocławskiej hali lekkoatletycznej. W zawodach tych odnotowaliśmy kolejne rekordy życiowe, startując w dwóch konkurencjach: w trójskoku – Arina Stawska, w doborowej stawce, zajęła trzecie miejsce z wynikiem 11,28 a Dawid Kindra był najlepszym Dolnoślązakiem z rezultatem 12,33, a w biegu na 300 metrów dobrym wynikiem 42,33 „błysnęła” Monika Wasyłeczko.

Kolejne udane zawody to mityng rozegrany 20-ego stycznia we Wrocławiu, w którym na dystansie 60 metrów triumfował Kacper Kierski (7,1) a trzecie miejsce w biegu na 200 metrów zajął Jacek Czajkowski (23,0).