AZS UZ prowadzi z Cuprum 1:0

17

Siatkarze Cuprum MUNDO Lubin przegrali w pierwszym mecz fazy play-off z AZS UZ Zielona Góra 1:3 (25:21, 24:26, 16:25, 14:25).

Spotkanie rozegrano w Zielonej Górze. Dziś drugi pojedynek. Rywalizacja potrwa do trzech zwycięstw.

W pierwszym spotkaniu lubinianie dość nieoczekiwanie zwyciężyli w pierwszym secie do 21. Zielonogórzanie w fazie zasadniczej byli pierwsi w tabeli II ligi, więc byli faworytami tego spotkania. Pierwsza partia pokazała jednak co innego. W drugiej odsłonie, bardzo wyrówananej, gospodarze wygrali z Cuprum 26:24. Niewiele brakowało aby to lubinianie prowadzili w setach już 2:0. Niestety trzecia i czwarta partia w wykonaniu Cuprum były bardzo słabe, co wykorzystali zielonogórzanie. W tych setach AZS UZ wygrał do 16 i 14.