AZS rozbity

27

Kolejne ligowe zwycięstwo odniosły piłkarki ręczne Zagłębia Lubin. W meczu zamykającym 16. kolejkę ekstraklasy kobiet podopieczne Bożeny Karkut wygrały we Wrocławiu z AZS AWF Wrocław 31:17 (16:11).

Lubinianki szybko wyszły na prowadzenie 2:7, głównie za sprawą Joanny Obrusiewicz oraz Karoliny Semeniuk, by w dalszej części kontrolować przebieg spotkania. Za szybko jednak uwierzyły, że jest już po meczu i w ich poczynania wkradło się sporo niedokładności. W dwudziestej minucie po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez rozgrywającą AZS AWF-u, Małgorzatę Olfans gospodynie doszły rywalki na 7:9. Później znów do głosu doszło Zagłębie, by na siedem minut przed końcem pierwszej połowy wygrywać 12:10. Do przerwy było 16:11 dla Zagłębia.

O drugiej połowie gospodynie chciałyby jak najszybciej zapomnieć. Trener Marek Karpiński konsekwentnie nakazywał swoim podopiecznym ćwiczyć nowe zagrywki, całkowicie nie zważając na wynik tego spotkania. Zaraz po przerwie na 12:16 celnie trafiła jeszcze ze skrzydła Aleksandra Wojt i na tym na długi czas skończyło się rzucanie do bramki Zagłębia. Przeciwniczki zdobyły natomiast pięć goli z rzędu i zrobiło się 12:21. Trzynastą bramkę dla AZS AWF-u rzuciła dopiero w 45. minucie Olfans. Od tego momentu mieliśmy sporo eksperymentów w obu zespołach. W bramkach stanęły Urszula Olejnik (AZS AWF) i Izabela Czarna (Zagłębie), a Aleksandra Jacek wzięła się za rzuty z dystansu. To wszystko spowodowało, że całkowicie opadły emocje, a mecz wyglądał jak solidny trening. Ostatecznie Zagłębie wygrało 31:17.

AZS AWF Wrocław – MKS Zagłębie Lubin 17:31 (11:16)

AZS AWF: Olejnik, Słota – Łukasik 3, Olfans 5/4k, Perek 1, Rupp 3, Skalska 1, Kabała 1, Wojt 3.

MKS Zagłębie: Demiańczuk, Czarna – Byzdra 3, Kordić 7/2k, Obrusiewicz 3, Olszewska 1, Pielesz 1, Semeniuk 5, Jacek 4, Orzeszka 2, Piekarz 2, Załęczna 3.

źródło: SportoweFakty.pl