Awansował z eliminacji

13

Łukasz Kubot awansował do turnieju ATP Tour na twardych kortach w Pekinie (z pulą nagród 2,1 mln dol.). Lubinianin, rozstawiony z numerem drugim, pokonał w drugiej rundzie kwalifikacji Niemca Rainera Schuettlera (nr 7.) 1:6, 7:5, 6:3.

W pierwszym secie Kubot dwukrotnie stracił swoje podanie, a w drugim przegrywał 0:3 i 1:4, ale odrobił straty i rozstrzygnął go na swoją korzyść 7:5. W decydującej partii szybko objął prowadzenie 4:1 i wygrał 6:3. Mecz trwał dwie godziny i 22 minuty.

Swojego pierwszego rywala w turnieju głównym tenisista z Lubina poznał wieczorem, po dolosowaniu do jednego z wolnych miejsc w głównej drabince zarezerwowanych dla zwycięzców kwalifikacji. Będzie nim Hiszpan Nicolas Almagro.

Kubot wystąpi w Pekinie również w deblu, razem z Austriakiem Oliverem Marachem. Pierwszymi rywalami pary rozstawionej z numerem trzecim będą posiadacze dzikiej karty – Chińczycy Mao-Xin Gong i Zhe Li.

źródło: wp.pl