Awans Zagłębia!

25

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin wygrały ze słowackim zespołem IUVENTA Michalovce 32:24 (17:12) w meczu rewanżowym III rundy Pucharu Zdobywców Pucharów. Pierwsze mecz obu drużyn zakończył się remisem 27:27 i lubinianki awansowały do kolejnego etapu rozgrywek.

W rewanżowym meczu III rundy lubinianki pokazały. przeciwniczkom miejsce w szeregu. Niedzielne spotkanie, rozegrane w Lubinie od pierwszej do ostatniej minuty rozgrywane było pod dyktando podopiecznych Bożeny Karkut. Wynik spotkania otworzyła niezawodna Karolina Semeniuk, chwilę później bramkę zdobyła Beata Orzeszka i było 2:0. Pierwszą bramkę w meczu Słowaczki zdobyły w 4. minucie za sprawą Livii Kalaniovej, jednak kolejne trzy trafienia były autorstwa lubinianek i zrobiło się 4:1. W 10. minucie bramkę zdobyła Monika Gunia. Na tablicy wyników było 9:4. W tym momencie prawdziwy popis strzelecki dała Karolina Semeniuk. „Semena” rzuciła pięć bramek z rzędu i Zagłębie wygrywało już 13:5. Najwyższą przewagę lubinianki osiągnęły w 18. minucie spotkanie, kiedy po bramce Klaudii Pielesz, było 14:5. Jeszcze przed przerwą przyjezdnym udało się zniwelować część strat, jednak lubinianki schodziły do szatni prowadząc 17:12.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Stroną dominującą wciąż było Zagłębie. Podopieczne Bożeny Karkut prowadziły różnicą 7-8 bramek, co pozwoliło kontrolować wynik. Znakomite spotkanie rozgrywała Karolina Semeniuk, Klaudia Pielesz, a także Beata Orzeszka. W bramce bardzo dobrze spisywała się Monika Maliczkiewicz, a wynik systematycznie był powiększany. W 50 minucie bramkę zdobyła Monika Gunia i Zagłębie prowadziło 29:19. Chwilę później na listę strzelców wpisała się Kaja Załęczna, co dało lubiniankom 11-bramkowe prowadzenie. Ostatecznie Zagłębie wygrało z Iuventą 32:24 i awansowało do 1/8 finału Pucharu Zdobywców Pucharów – Mam nadzieję, że nasza przygoda z tymi rozgrywkami będzie trwała jak najdłużej – powiedział po meczu Witold Kulesza, prezes Zagłębia Lubin.

MKS Zagłębie Lubin – Iuventa Michalovce 32:24 (17:12)

Zagłębie: Tsvirko, Maliczkiewicz, Czarna – Semeniuk 8, Obrusiewicz 2, Piekarz 1, Gunia 3, Orzeszka 5, Pielesz 5, Byzdra 2, Załęczna 3, Olszewska 3, Ciepłowska.

Iuventa: Gubikova, Kudrocova – Bakhyrieva 3, Hrcikova, Kvetkova, Nemcikova 1, Szollosiova 2, Kalaniova 2, Grabova 2, Shklaryl 7, Obstanikova 3, Holla, Hornakova 2, Piskayova 2.

Kary: Zagłębie – 14 minut; IUVENTA – 8 minut.

Sędziowie: Branka Maric, Zorica Masic (obie Serbia).