Awans w Pucharze Polski

216

We wtorkowe popołudnie Zagłębie Lubin zmierzyło się w ramach Pucharu Polski z czwarto-ligowym Startem Jełowa. „Miedziowi” wykonali swoje zadanie i awansowali do następnej rundy wygrywając 4:0. Bramki zdobywali Bartolewski, Ławniczak oraz dwie Starzyński.

Zagłębie już od początku meczu ruszyło do ataku i chciało jak najszybciej strzelić bramkę co się udało już w 5. minucie, kiedy po rzucie rożnym piłkę do siatki skierował Ławniczak. Cztery minuty później kopia stałego fragmentu gry, tylko bramkę zdobywa Bartolewski. Przed zejściem do szatni na przerwę dwa razy bramkarza Startu pokonał Filip Starzyński.

W drugiej części gry „Miedziowi” kontrolowali przebieg spotkania i najmniejszym nakładem sił dowieźli wynik z pierwszej połowy do końca. Co ciekawe, nawet z drużyną z czwartej ligi żaden z trzech napastników, którzy wystąpili w meczu nie zdołał się przełamać.

Następne spotkanie Zagłębie Lubin rozegra na własnym boisku w niedzielę o godzinie 12:30, a ich przeciwnikiem będzie Jagiellonia Białystok.