Awans po wielkich emocjach i karnych!

604

Najpierw wyrównane spotkanie, które trzymało w napięciu do ostatnich sekund, później konkurs rzutów karnych i kolejna wojna nerwów. Ostatecznie po remisie 30:30 (15:14) i aż dwudziestu rzutach karnych szczypiorniści Zagłębia Lubin pokonali Gwardię Opole i zameldowali się w 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski.

Po ponad miesięcznej przerwie szczypiorniści Zagłębia Lubin i Gwardii Opole wrócili do walki o stawkę. Przed wznowieniem rozgrywek ligowych obie ekipy zmierzyły się ze sobą w 1/18 finału PGNiG Pucharu Polski. W lidze Miedziowi przegrali nieznacznie z aktualnymi brązowymi medalistami, teraz chcieli wziąć rewanż na wyżej notowanym rywalu i kontynuować zwycięską passę.

Goście zaczęli od szybkiego 3:0, ale lubinianie szybko się obudzili i po ośmiu minutach mieliśmy remis 4:4. Chwilę później było 4:5, a swoją czwartą bramkę jeszcze przed upływem dziesięciu minut zdobył Wiktor Kawka. Miedziowi gonili wynik i w końcu wyszli na prowadzenie, a miało to miejsce w dwudziestej minucie, kiedy było 9:8. Chwilę później na parkiecie pojawił się wychowanek Zagłębia, Andrzej Duszyński, który mógł pokazać się w meczu o stawkę. Pierwsza, wyrównana połowa, zakończyła się minimalnym prowadzeniem gospodarzy.

W przerwie meczu miała miejsce miła uroczystość. Złote medale za mistrzostwo Dolnego Śląska otrzymali juniorzy Miejskiego Klubu Sportowego Zagłębie Lubin Szkoły Mistrzostwa Sportowego „Zagłębie” w Lubinie. W mistrzowskiej kadrze znaleźli się: Byczek Miłosz , Dekarz Kamil, Dobrowolski Patryk, Duszyński Andrzej, Fabiańczyk Dawid, Gałach Wojciech, Głowacki Dawid, Huriez Filip, Kacała Grzegorz, Kaszuba Dawid, Kaźmirski Adrian, Kelm Daniel, Maj Dominik, Maziarz Paweł, Nowak Grzegorz, Palczewski Maciej, Paw Bartosz, Puweł Hubert, Szumlakowski Seweryn i Szymkiewicz Nikodem. Trenerami zespołu są Tomasz Kozłowski i Bartłomiej Jaszka.

Po zmianie stron lubinianie zaczęli budować swoją przewagę, wykorzystywali błędy gości, grali skutecznie w obronie i ataku i wyszli na czterobramkowe prowadzenie – 24:20 w 42. minucie. W tym czasie dobrą skuteczność na kole zaprezentował Tomasz Pietruszko. Opolanie nie zamierzali się poddawać i włączyli się do walki, ale wciąż utrzymywała się 2-3 bramkowa przewaga Miedziowych. Gwardziści naciskali i trzy minuty przed końcem doprowadzili do remisu po 30. Ważnego karnego minutę przed końcem nie rzucił Jakub Bogacz, a Gwardia grając w osłabieniu zdobyła bramkę za sprawą Wiktora Kawki. Lubinianie zadali ostatni cios i w hali RCS byliśmy świadkami konkursu rzutów karnych.

Podobnie jak w meczu, tak i tutaj emocji nie brakowało. Po pięciu seriach było 3:3 i czekaliśmy na pierwszy błąd. W końcu pomylił się… najskuteczniejszy zawodnik meczu, czyli Wiktor Kawka, a decydującego karnego rzucił Roman Chychykalo.

MVP meczu: Maciej Tokaj (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin – KPR Gwardia Opole 31:31 (15:14) k. 8:7

Zagłębie: Schodowski, Wiącek – Stankiewicz, Pawlaczyk, Gębala 2, Duszyński, Dudkowski 2, Sroczyk 5, Tokaj 3, Pietruszko 5, Marciniak 3, Hajnos 3, Bogacz 4, Kupiec 3, Adamski 1, Chychykalo.

Gwardia: Malcher, Zembrzycki – Lemaniak 5, Fabianowicz 3, Zarzycki 1, Małecki, Mokrzki 1, Zieniewicz 2, Jaknowski 6, Zadura, Kawka 10, Mauer 1, Milewski 1, Morawski, Działakiewicz 1, Skraburski, Balcerek.