Autostrada A4 w remoncie. Możliwe utrudnienia w ruchu

3915

Kilkanaście dni potrwają prace remontowe na dolnośląskim odcinku autostrady A4. W tym czasie kierowcy mogą się spodziewać utrudnień w ruchu. 

Fot. ilustracyjne

Prace prowadzone są na odcinku między węzłami Krzyżowa i Krzywa i polegają na wymianie płyt betonowych. Remont rozpoczął się od wymiany płyt na jezdni północnej tj. na jezdni w kierunku Zgorzelca w okolicach kilometra 54.

– Pierwszym etapem będzie wykonanie iniekcji płyt na pasie szybkim wraz z umocnieniem pobocza kruszywem. Na czas robót wyłączony zostanie najpierw lewy (szybki) pas ruchu na jezdni północnej (kierunek na Zgorzelec) – informuje Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy dolnośląskiego odcinka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W kolejnym etapie zamknięty zostanie pas wolny (prawy) i będą na nim trwały prace związane z demontażem uszkodzonych i budową nowych płyt. Wymianę płyt na pasie szybkim przewiduje się do 5 października.

– Od piątku 8 października pracami remontowymi objęte będą płyty w km 52,870 i 53,070 na jezdni południowej tj. jezdnia w kierunku Wrocławia. Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności – dodaje przedstawicielka Dyrekcji.