Autobusy nadal będą jeździć. Burmistrz zapłacił, ale nie wszystko

2594

Autobusy linii 112 do końca maja na pewno będą kursować do Ścinawy bez zmian. Burmistrz Krystian Kosztyła podpisał aneks do umowy z powiatem i uregulował bieżące zaległości. Jak podkreśla przedstawiciel powiatu, gmina wciąż jednak zalega 470 tys. zł.

W marcu linii 112 groziło zmniejszenie liczby kursów na trasie Lubin – Ścinawa. Wszystko przez to, że gmina Ścinawa nie zapłaciła powiatowi lubińskiemu 230 tys. zł za trzy miesiące funkcjonowania połączenia – za grudzień 2020 oraz styczeń i luty 2021 r.

Dziś już wiemy, że bieżące zaległości zostały uregulowane. Połączenia autobusowe Ścinawy z Lubinem nie są więc na razie zagrożone. – Burmistrz Krystian Kosztyła zagwarantował finansowanie linii do końca maja tego roku – mówi Tomasz Rosik, dyrektor Departamentu Infrastruktury, Transportu i Rozwoju w Starostwie Powiatowym w Lubinie.

Przedstawiciel powiatu dodaje, że Ścinawa wciąż jednak nie uregulowała wszystkich swoich zaległości w stosunku do powiatu lubińskiego.

– Powiat już wielokrotnie w latach 2017-2021 „kredytował” funkcjonowanie linii 112 w związku z opóźnieniami w przekazywaniu środków przez gminę Ścinawa, a w latach 2018-2019 wydatkował ze środków własnych łącznie ponad 470 tys. zł na utrzymanie linii 112, które do dziś nie zostały przez Ścinawę zwrócone. Ponieważ gmina zapewnia, że zawsze ostatecznie się rozlicza ze swoim partnerem za funkcjonowanie komunikacji, liczymy, że burmistrz Ścinawy spłaci zaległości. W najbliższym czasie wystosujemy do gminy Ścinawa stosowne pismo w tej sprawie – podsumowuje dyrektor Tomasz Rosik.