Autobus linii 112 przestaje kursować

4980

Gmina Ścinawa zakończyła współpracę z powiatem lubińskim w zakresie wspólnej komunikacji zbiorowej. To oznacza, że od 21 lipca przestanie kursować autobus linii 112 relacji Lubin – Ścinawa. 

O zakończeniu współpracy w zakresie komunikacji zbiorowej z gminą Ścinawa, a tym samym zawieszeniu linii autobusowej 112, poinformował wczoraj starosta lubiński Adam Myrda. 

O godzinie 16:19 burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła telefonicznie poinformował mnie, że gmina Ścinawa ostatecznie postanowiła zakończyć współpracę z powiatem lubińskim w zakresie wspólnej komunikacji zbiorowej. Oznacza to, że z dniem 21 lipca linia zostaje zawieszona, a mieszkańców gminy Ścinawa wozić będzie inny przewoźnik, a dokładniej Dolnośląskie Linie Autobusowe
– czytamy na profilu facebookowym starosty.
 

– Burmistrz Ścinawy w ramach swoich kompetencji organizuje linię o charakterze międzygminnym. Znalazł przewoźnika, który będzie realizował usługi, prawdopodobnie na tym samym poziomie, ale za niższe wynagrodzenie. W związku z tym zrezygnował z finansowania linii 112 w ramach Powiatowych Przewozów Pasażerskich i sam będzie organizatorem komunikacji na trasie Ścinawa-Lubin – mówi Tomasz Rosik, dyrektor departamentu infrastruktury i transportu w Starostwie Powiatowym w Lubinie.

Jednocześnie powiat lubiński zaznacza, że nie bierze odpowiedzialności za jakość usług świadczonych przez nowego przewoźnika.