Arcyważne zwycięstwo szczypiornistek!

27

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin nie dały najmniejszych szans aktualnym mistrzyniom Polski, prowadząc od początku do końca spotkania. Miedziowe wygrały pewnie 30:23 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mają tyle samo punktów, co liderujący Vistal Gdynia!

Obie drużyny przez blisko trzy minuty nie mogły zdobyć bramki. Wynik otworzyła Kinga Grzyb, a chwilę później do remisu doprowadziła Joanna Drabik. Już w siódmej minucie o czas poprosił trener gości. Metraco Zagłębie, głównie dzięki znakomitej postawie w bramce Moniki Maliczkiewicz i skutecznie kończonym kontratakom prowadziło 4:1. Chwilę później swoją drugą bramkę zdobyła Joanna Drabik, ale miedziowe szybko odpowiedziały. Podopieczne Bożeny Karkut, grając bardzo dobrze w każdym elemencie budowały swoją przewagę i po kwadransie prowadziły 9:4. Lubinianki wykorzystywały okazje również w osłabieniu, tak jak w 16. minucie, kiedy zdobyły dwie bramki. W 18. minucie na tablicy wyników było już 13:5, wykorzystując każdy najmniejszy błąd rywalek. Przed upływem dwudziestej minuty o drugi czas poprosił Neven Hrupec. Jego team przegrywał 5:14. Wskazówki trenera nie zdały się na wiele. Lubiński walec robił swoje i w 20. minucie było już „dychą”. Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy to lekka przewaga Selgrosu, który zaczął odrabiać straty i zniwelował je do sześciu trafień. Sama końcówka tej części spotkania to znów dominacja miedziowych i do przerwy było 19:11.

Na pierwszą bramkę w drugiej połowie kibice czekali cztery minuty. Zdobyła ją Dagmara Nocuń. Ta sama zawodnicza rzuciła bramkę na 13:19. Pierwsze trafienie miedziowych miało miejsce siedem minut po zmianie stron, kiedy karnego wykorzystała Kinga Grzyb. W 40. minucie przewaga lubinianek stopniała do czterech bramek. O czas w tym momencie poprosiła trener Metraco Zagłębia Lubin, Bożena Karkut. Strzelecki impas gospodyń przełamała Kinga Grzyb, było 21:16 i wciąż to miedziowe były bliżej wygranej. Ekwilibrystyczny rzut Kai Załęcznej w 54. minucie dał miedziowym prowadzenie 25:19 i praktycznie wygraną. W końcówce podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej jeszcze „dobił” swoje rywalki i wygrały jak najbardziej zasłużenie! Podsumowaniem gry Selgrosu był zmarnowany rzut karny przez Aleksandrę Rosiak już po końcowej syrenie.

MVP meczu: Małgorzata Buklarewicz (Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – MKS Selgros Lublin 30:23 (19:11)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Czyż – Kurdzielewicz, Załęczna 1, Grzyb 6, Semeniuk, Buklarewicz 6, Wiertelak, Piechnik, Marić 6, Jochymek 4, Belmas 2, Malta, Milojević 5, Trawczyńska.

MKS Selgros: Gawlik, Januchta – Niedźwiedź 5, Charzyńska , Gęga 2, Mihdaliova , Matuszczyk , Bożović, Skrzyniarz , Kowalska , Drabik 3, Rola 2, Nocuń 5, Rosiak 5, Koziumr 1, .

Sędziowie: Marek Baranowski, Bogdan Lemanowic, Delegat ZPRP: Ryszard Klimkowicz

Widzów:  3033