Anioły są wśród nas

19

„Sportowcy – dzieciom” – pod takim hasłem odbył się tegoroczny koncert charytatywny w Ścinawie. Zawodnicy regionalnych drużyn wystąpili przed publicznością ze świątecznym repertuarem, aby w ten sposób zebrać pieniądze na pomoc potrzebującym. Gościem specjalnym imprezy była Liliana Iżyk, finalistka programu „Mam talent”.

Koncert „Ścinawskie Anioły” odbył się już po raz czwarty. Impreza dedykowana jest osobom niepełnosprawnym. Sportowcy z regionu zaśpiewali kolędy, aby wspomóc szczytną inicjatywę.

– Lubimy pomagać. Angażujemy się w różne formy akcji charytatywnych, niezależnie od tego czy chodzi o działania sportowe, czy też o śpiewanie, jak w tym przypadku – mówi Paulina Witek-Szumna, wiceprezes Ścinawskiej Grupy Nordic Walking.

W tym roku do udziału w koncercie zaproszono gościa specjalnego – Lilianę Iżyk, finalistkę programu „Mam talent”.

– Podoba mi się idea tego koncertu. Bardzo chętnie wspieram dobroczynność – przyznaje Liliana Iżyk – Poza tym, że mam koncerty w teatrach, z czego się bardzo cieszę, staram się też uczestniczyć w imprezach charytatywnych. Kiedy organizatorzy zaprosili mnie do udziału w koncercie w Ścinawie, zgodziłam się bez chwili namysłu, bo uważam, że akcja jest przecudowna.

Na scenie zaprezentowali się artyści ścinawskiego Stowarzyszenia „Równe Szanse” i Fundacji „Przystań”. To m.in. właśnie dla nich i dla innych podopiecznych organizacji charytatywnych, zorganizowano ten wyjątkowy koncert.

– Pieniądze z dzisiejszej zbiórki zostaną przekazane na pomoc naszej podopiecznej. Pani Beata potrzebuje leczenia i rehabilitacji, ponieważ choruje na stwardnienie rozsiane. Chcemy jej pomóc, żeby jak najszybciej wróciła do zdrowia. – mówi Dorota Giżewska, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej „Uśmiech”.

Koncert co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Także tym razem ścinawski kościół wypełnił się po brzegi publicznością.

– To wspaniałe, kiedy młodzież angażuje się w pomaganie innym. – podkreśla Adam Myrda, starosta lubiński. – Bardzo lubię kolędy i cieszę się, że mogłem uczestniczyć w dzisiejszym koncercie.

„Ścinawskie Anioły” to inicjatywa między innymi Krystiana Kosztyły. W ten sposób burmistrz chce przekonać mieszkańców do udziału w akcjach dobroczynnych.

– Od czterech lat wspieramy potrzebujących poprzez wspólne kolędowanie. To, że tak licznie przybyliście na dzisiejszy koncert, świadczy o tym, że macie wielkie, otwarte serca. Dziękuję Wam za to. – mówił do zgromadzonej widowni Krystian Kosztyła, burmistrz Ścinawy.

Po raz kolejny podczas koncertu wręczono Anioła Dobroczynności. Za wieloletnią działalność charytatywną, pomoc potrzebującym i zaangażowanie w sprawy osób niepełnosprawnych wyróżniono Lillę Pietrykę, byłą prezes „Równych Szans”.

Koncert odbył się w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ścinawie. W tym roku zebrano trochę ponad 3 tysiące złotych. Pieniądze podzielone zostaną na dwie równe części i przekazane ścinawskim organizacjom: Stowarzyszeniu „Równe Szanse” oraz Fundacji „Przystań”. Środki przeznaczone będą na kosztowne leczenie i rehabilitację 14-letniej mieszkanki Parszowic, Patrycji Podlewskiej, która choruje m.in. zwłóknienie wątroby i serce oraz na pomoc dla 48-letniej Beaty Mały, która po udarze doznała jednostronnego porażenia i choruje na stwardnienie rozsiane.