Amatorskie rozgrywki DSB Lubin

83

Lubińskie eliminacje do Mistrzostw Polski nabierają tempa. Za nami już dwa turnieje do Mistrzostw Polski Amatorów – Bilard Sport Amator Challenge 2017.

W pierwszym turnieju najlepszym zawodnikiem okazał się najmłodszy uczestnik Wiktor Fortuński, który w finale pokonał Piotra Klarzyńskiego, na trzecich pozycjach uplasowali się: Bogusław Giza i Dariusz Andrzejewski. W drugim turnieju zwyciężył Paweł Lewandowski, pokonując Wiktora Fortuńskiego, na trzecim stopniu podium stanęli: Grzegorz Książek i Bogusław Giza.

Po dwóch edycjach w rankingu prowadzi Wiktor Fortuński (Lubin) z 38 punktami, drugie miejsce zajmuje Paweł Lewandowski (Legnica) z 33 punktami, na trzecim miejscu Bogusław Giza (Złotoryja) z 32 punktami. Kto awansuje do ogólnopolskiego turnieju głównego, który odbędą się w Łodzi, rozstrzygną pozostałe trzy zmagania, na które lubiński klub zaprasza.