Alternatywne przedszkole szansą dla wsi

27

przedszkolaki.JPGJuż po raz kolejny Gmina Wiejska Lubin uruchamia nabór do alternatywnych przedszkoli. Do pięciu oddziałów przyjmowane będą dzieci w wieku od 3 do 5 lat zamieszkałe na terenie gminy.

Program „Alternatywne formy edukacji przedszkolnej – Dobry start przedszkolaka” realizowany jest  po raz drugi.

– Program wprowadzony w ubiegłym roku sprawdził się i rodzice przez całe wakacje dopytywali czy w tym roku także będzie jego kontynuacja. Naszym głównym zamierzeniem jest wyrównywanie szans dzieci z terenów wiejskich w odniesieniu do maluchów z miasta, a także przygotowanie ich do nauki w szkole – wyjaśnia Barbara Tórz, kierownik gminnego referatu oświaty.

Maluchy podzielone na 15-ososbowe grupy będą uczęszczać na trzygodzinne zajęcia zorganizowane w przyszkolnych salkach w Niemstowie, Osieku, Chróstniku, Krzeczynie Wielkim i Siedlcach.

Wnioski o przyjęcie dziecka należy składać w Zespole Ekonomiczno –Administracyjnym Szkół Gminy Lubin w Księginicach – o przyjęciu do ośrodka przedszkolnego decyduje kolejność składania wniosków.  

Druk wniosku dostępny jest w szkołach, na stronie internetowej Gminy Lubin, u sołtysa wsi oraz w Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół Gminy Lubin – Księginice 14.

Warto dodać, że projekt realizowany jest przez gminę wspólnie z Polskim Towarzystwem Dysleksji, które w ubiegłym roku pozyskało środki unijne na wyposażenie pomieszczeń. W tym roku gmina planowała uruchomienie kolejnych trzech alternatywnych przedszkoli w Miłoradzicach, Wiercieniu i Szklarach Górnych, jednak jak dotąd wniosek zakładający ich utworzenie nie został rozpatrzony przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

MS


POWIĄZANE ARTYKUŁY