Akrobaci opanowali halę na Składowej

1595

Ogromne emocje towarzyszyły w miniony weekend małym akrobatom z Lubina i okolic, którzy wzięli udział w IV Wewnętrznych Zawodach Akrobatycznych i Aerial Akademii Avatara. I taki też był cel organizatorów – przygotować młodych artystów do występów na dużych scenach i rywalizacji na najwyższym poziomie.

Zawody z akrobatyki odbyły się w minioną sobotę w sali gimnastycznej przy ulicy Składowej w Lubinie, natomiast zawody z aerial – w niedzielę w Akademii Avatara przy ul. św. Piotra w Legnicy.

– Celem wydarzenia było pokazanie uczestnikom zajęć akrobatycznych w naszej Akademii, czym są zawody z wybranej przez nich dyscypliny, jakie emocje towarzyszą takim występom. Umożliwiamy naszym uczniom zmierzenie się ze stresem i wrażeniami na przyjaznym gruncie oraz poznanie przebiegu i struktury zawodów – tłumaczy Joanna Walaszczyk, specjalista ds. promocji i marketingu w Akademii Avatara.

– Ponadto dajemy szanse podopiecznym Akademii na poznanie się między uczestnikami avatarowych zajęć w Legnicy, Lubinie, Chocianowie i Bolesławcu, sprawdzenie się na tle „rywali” z innych miast .To okazja do posmakowania zdrowej konkurencji, ale także wzajemnego wsparcia, kibicowania i towarzyszenia – dodaje Joanna Walaszczyk.

Podczas zawodów zawsze widać, jak zawodnicy sobie wzajemnie pomagają, dodają otuchy i okrzykują sukcesy. Nie brakuje również łez radości i smutku.

Do zawodów mogli przystąpić chętni uczestnicy zajęć akrobatycznych w Akademii Avatara, również reprezentanci siedziby w Lubinie, Chocianowie oraz Bolesławcu. Zawodnicy mogli rywalizować w poszczególnych grupach wiekowych, a dla zwycięzców przygotowane były dyplomy oraz medale.

Dodajmy, że Akademia Avatara szkoli już ponad tysiąc osób: dzieci, młodzież oraz dorosłych w sztukach akrobatycznych, tanecznych, plastycznych i wokalnych.

Fot. Akademia Avatara; SzK


POWIĄZANE ARTYKUŁY