Akcja Lato: Zajęcia wspinaczkowe i turniej tenisa ziemnego

76

Dziś dla dzieci i młodzieży RCS przygotował zajęcia na pływalni, a już jutro kolejny ciekawy dzień podczas Akcji Lato 2019. 20 sierpnia o godz. 11.00 organizator zaprasza po raz kolejny na salę sportową przy SP 14 na zajęcia ze wspinania. Jest to dyscyplina, która na stałe wpisała się już w harmonogram imprez RCS skierowanych dla najmłodszych. 

Do dyspozycji będzie 80 m2 ściany o wysokości 10,5m. Rozpoczniemy rozgrzewką, następnie przeprowadzony zostanie  krótki instruktaż i potem pozostanie już tylko najlepsza część imprezy czyli wspinanie po ścianie.  Nie zabraknie dodatkowych atrakcji, takich jak strzelanie z łuku czy z broni pneumatycznej.  Chociaż sport ten nie należy do łatwych to z roku na rok gromadzi coraz więcej chętnych. Zajęcia ze wspinania poprowadzą instruktorzy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Miedziani”. 

Kolejna impreza to również wyjątkowa propozycja sportowa. W środę 21 sierpnia 2019r. młodych ludzi czeka kolejna dyscyplina sportowa w ramach Akcji Lato 2019. To tenis ziemny. Młodych sportowców RCS zaprasza o godz. 10.00 na korty ceglane RCS przy ul. Baczynwej w Lubinie na Wakacyjny Turniej Tenisa Ziemnego w trzech kategoriach wiekowych:
szkoła podstawowa kl. I-III,
szkoła podstawowa kl. IV-VI,
szkoła średnia.

Zapisy odbędą się w dniu turnieju. Obowiązuje strój sportowy, należy także posiadać własną rakietę. Na zwycięzców czekają nagrody.