Akademicy prowadzą z Cuprum 2:0

14

Siatkarze Cuprum MUNDO Lubin przegrali drugi mecz z AZS UZ Zielona Góra. Gospodarze wygrali 3:2 (22:25, 27:25, 30:32, 25:15, 15:11). W rywalizacji do trzech wygranych zielonogórzanie prowadzą 2:0.

Wczoraj lubinianie ulegli akademikom 1:3. Dziś Cuprum zagrało jeszcze lepiej, ale niestety nie wystarczyło do pokonania gospodarzy. Mecz ułożył się bardzo dobrze, bo od wygranego seta przez zespół Piotra Szarejki. Drugą partię wygrali zielonogórzanie. Trzeci set po długie wymianie i walki punkt za punkt zwyciężyli lubinianie 32:30. Zwycięstwo było więc o krok. Lubińscy siatkarze jednak źle zagrali w kolejnej partii, którą przegrali wysoko do 15.
O zwycięstwie AZS-u UZ zadecydował tie-break. W nim lepsi okazali się gracze z lubuskiego i to oni są w zdecydowanie lepszej sytuacji przed trzecim pojedynku.
Mecze weekendowe pokazały jednak, że Cuprum nie jest na straconej pozycji. Brakował niewiele by choć wygrać jedno z tych spotkań. 27 lutego mecz w Lubinie.