„Akademia Wsparcia” – dla tych, którzy dają z siebie najwięcej

24

Grupa „Akademia Wsparcia” była miejscem, gdzie rodzice i opiekunowie dorosłych osób z niepełnosprawnością, będących podopiecznymi Stowarzyszenia „Dać Nadzieję” w Lubinie, mogli znaleźć nie tylko informacje na temat dostępnych form pomocy, ale również przestrzeń do autorefleksji. Stowarzyszenie „Dać Nadzieję” w Lubinie właśnie zakończyło półroczny projekt, który był wyjątkową okazją do budowania wspólnoty, dzielenia się doświadczeniami i wzajemnego wsparcia.

– Dążyliśmy do tego, aby spotkania były okazją do rozmów o trudnych tematach, ale także momentem wzajemnej inspiracji i budowania poczucia, że ich wysiłki mają sens, a przyszłość nie jest pełna niepewności, lecz nadziei – dodaje Sandra Bandura, koordynator projektu.

Grupa była moderowana przez psychologa, który tworzył przestrzeń do swobodnej wymiany doświadczeń oraz wprowadzał odpowiednie techniki i narzędzia wsparcia. Spotkania miały różnorodną formę: od dyskusji grupowych, przez warsztaty i ćwiczenia, po sesje relaksacyjne i praktyczne zajęcia rozwojowe, jak i wspólną integrację.

– To pierwsze takie miejsce na mapie Lubina, co z pewnością dodało nam jeszcze większej motywacji. Każda historia i każda osoba była dla nas ważna. Pragnęliśmy stworzyć przestrzeń do dzielenia się swoimi doświadczeniami, w której rodzice i opiekunowie znajdowali nie tylko wsparcie emocjonalne, ale także edukację, narzędzia i strategie radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami. Nasz pomysł został doceniony, a my otrzymaliśmy wsparcie finansowe na jego realizację. Zadanie publiczne „Akademia Wsparcia” – grupa wsparcia dla rodzin i opiekunów osób z niepełnosprawnościami zostało współfinansowane ze środków gminy miejskiej Lubin – podsumowuje Sandra Bandura.

Źródło: informacja prasowa


POWIĄZANE ARTYKUŁY