W Lubinie powstało koło Sekcji Młodzieżowej partii KORWiN. W tej chwili należy do niego pięć osób.

Powstanie młodzieżówki partii KORWiN zainicjowała należąca do tego ugrupowania lubinianka Joanna Barszczyńska. Oficjalnie koło powołał 23 sierpnia Patryk Jurga, prezes okręgu legnickiego i członek zarządu Sekcji Młodzieżowej. Na spotkanie powołania grupy zostali zaproszeni europoseł Jarosław Iwaszkiewicz oraz prezes regionu dolnośląskiego Henryk Nowakowski, którzy przybliżyli ideę partii na terenie Lubina i okolic.
– Pierwsze nieformalne struktury młodzieżowe zaczęły formować się już dwa lata temu przy wyborach prezydenckich. W tej chwili grupy młodzieżowe zaczynają działać oficjalnie, chcemy rozbudowywać nowe struktury, pozyskiwać nowych członków, tak, żeby w każdym okręgu, powiecie czy gminie był ktoś z naszej partii – mówi Patryk Jurga.
W tej chwili do grupy należy pięć osób w wieku od 16. do 20. roku życia. Kieruje nią Patryk Dziedzic, uczeń jednej z lubińskich szkół. – Wybraliśmy Patryka ze względu na jego ogromne zaangażowanie w partię, a działa już od około dwóch lat. Jest osobą pełną energii i zdecydowaną – informuje Patryk Jurga.
Aby należeć do partyjnej młodzieżówki, należy mieć ukończone 16 lat i nie więcej niż 21. W przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest zgoda rodziców. Ponadto wystarczy, że młoda osoba podziela poglądy partii i chce aktywnie brać udział w spotkaniach i działaniach na jej rzecz.
– Młodzież, która interesuje się polityką, ma na jej temat sporą wiedzę i świadomie wyraża swoje poglądy. Koło jest dla nich okazją do rozwijania ścieżki kariery politycznej i daje możliwość spotkania się z przedstawicielami partii, a nawet z samym Januszem Korwin-Mikkem – mówi Patryk Jurga. – Oprócz tego młodzi ludzie przygotowywani są do startu w wyborach samorządowych. Mogą również pojechać na wycieczkę do europarlamentu w Brukseli i uczestniczyć w innych wyjazdach – dodaje.
Młodzi członkowie partii spotykają się co najmniej raz w miesiącu, nieregularnie, co nie przeszkadza w zajęciach szkolnych, czy pracy zawodowej. W tym czasie prowadzone są rozmowy, szkolenia, zadawane referaty do przygotowania. Organizowane są również spotkania z politykami na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Młodzież jest zaangażowana w sprawy swojego miasta i regionu poprzez zbieranie podpisów pod petycjami i projektami aktów prawnych.