Tydzień w kinie

10

Komedię kryminalną „Nice Guys. Równi goście” można od dziś, 20 maja, obejrzeć w lubińskim kinie Muza. Rusza także Weekend Millennium z Docs Against Gravity, podczas którego będzie można zobaczyć ciekawe filmy dokumentalne.

Produkcja „Nice Guys. Równi goście” wyświetlana będzie do 2 czerwca. Przez najbliższy tydzień, do 26 maja, będzie można także obejrzeć film „Dzień Matki”.

20 maja w kinie Muza rozpocznie się Weekend Millennium z Docs Against Gravity, który potrwa do 22 maja włącznie. W tym czasie wyświetlone zostaną produkcje: „Don Juan”, „Sonita”, „Facebookistan”, „Perłowy guzik”, „Pod opieką wiecznego słońca”, „Ukraińscy szeryfowie”, „Dobry Amerykanin” i „Szwedzka teoria miłości”. Bilet na jeden film kosztuje 10 zł. Można też kupić karnet na wszystkie osiem filmów za 56 zł.

Ponadto w środowym DKF-ie, 25 maja, będzie można obejrzeć „Na skrzyżowaniu wichrów”.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz ceny biletów można znaleźć na www.ckmuza.eu

O filmach:

„Dzień Matki”
Każda rodzina obchodzi Dzień Matki na swój sposób. Jedni w podniosłej i uroczystej atmosferze, inni na luzie i ze śmiechem, ale wszyscy przede wszystkim z miłością. Garry Marshall przedstawia cztery rodziny, których losy splotą się w tym wyjątkowym dniu. Sandy – mąż zostawił ją dla młodszej, a ona robi co może, by udowodnić sobie, że jest lepszą matką dla swoich dzieci niż nowa, fajna macocha. Miranda – całkowicie poświęciła się karierze i choć została gwiazdą, czegoś jej jednak brakuje. Wkrótce niespodziewany gość wywróci jej życie do góry nogami. Jesse – jej stosunki z matką są dalekie od ideału. Niezapowiedziana wizyta rodziców grozi więc eksplozją. Ale przecież każdą bombę można rozbroić. Bradley – czyli pan mama, uczy się roli samotnego rodzica dwóch córek. Sprawa nie jest prosta, bo to co dla matek jest oczywiste, dla tatusiów często pozostaje czarną magią.

„Nice Guys. Równi goście”
Prywatny detektyw Holland March (Ryan Gosling) i gruboskórny mięśniak do wynajęcia Jackson Healy (Russell Crowe) nie pałają do siebie sympatią. Zostają jednak wynajęci do rozwikłania tej samej sprawy zaginionej dziewczyny. Zapewne każdy prowadziłby ją na własną rękę, gdyby obaj nie stali się celem wynajętych morderców. Niechętnie muszą połączyć siły, by rozwiązać sprawę i ocalić życie. Tym bardziej, że wkrótce odkryją, że wdepnęli w większe bagno niż sądzili. Zaginięcie dziewczyny jest jedynie czubkiem góry lodowej w sprawie, której nie tknąłby nikt komu życie miłe. Historia staje się więc coraz bardziej dramatyczna, ale mimo zagrożenia Holland i Jackson skupiają się głównie na dogryzaniu sobie nawzajem.

„Na skrzyżowaniu wichrów”
Po inkorporowaniu krajów bałtyckich do ZSRR zaczęły się, odbyte w niegodnych warunkach, masowe wywózki rdzennej ludności na Syberię. Pośród ponad 40 tysięcy wysiedlonych znajduje się Erna, rozdzielona z mężem – wojskowym, matka małej dziewczynki. Na miejscu czekają ją liczne upokorzenia, zimno, głód i praca ponad siły. Pomimo 15 lat spędzonych na Syberii Erna nigdy nie straciła poczucia wolności oraz nadziei na powrót do ojczyzny i odnalezienie ukochanego. Wydarzenia tamtych dni przedstawiono za pomocą czarno-białych tableaux vivants, czerpiąc z listów, a także pamiętnika prowadzonego przez samą Ernę.


POWIĄZANE ARTYKUŁY