Jubileusz Górniczego Chóru Męskiego

26

Górniczy Chór Męski obchodzi 36. rocznicę powstania. Z tej okazji w kościele filialnym p.w. św. Marii Dominiki Mazzarello w Lubinie, na osiedlu Krzeczyn Wielki, odbyła się uroczysta msza św. w intencji członków chóru, ich rodzin oraz opiekunów ZG Lubin i KGHM Polska Miedź S.A.

W niedzielę 14 lutego eucharystię celebrowali proboszczowie parafii w Chróstniku i Raszówce księża Kazimierz Rapacz oraz Stanisław Buchta. Tradycyjnie po nabożeństwie zespół wystąpił z koncertem wybranych pieśni. Po koncercie prezes chóru podziękował proboszczowi ks. Kazimierzowi Rapaczowi za modlitwę i serdeczne przyjęcie.

Na uroczystość zaproszeni zostali Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin oraz Norbert Grabowski, przewodniczący rady gminy. Członkiem Męskiego Chóru Górniczego Zakładów Górniczych Lubin jest radny gminy Lubin, Janusz Zarenkiewicz.

– Serdecznie dziękuję panu prezesowi Piotrowi Strzeleckiemu za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu. Jak zawsze, gdy występuje Chór Górniczy, jest to wydarzenie wyjątkowe, które na długo pozostaje w pamięci. Wyjątkowości ostatniemu występowi dodaje fakt, że chór koncertował w przepięknym Kościele p.w. św. Marii Dominiki Mazzarello – mówi Tadeusz Kielan.

Chór obchodzi swój jubileusz co roku w innym kościele, dając jeden jubileuszowy koncert.

Po występie – również tradycyjnie już – odbywa się druga, nieco mniej oficjalna część uroczystości, którą zaplanowano w świetlicy wiejskiej w Chróstniku. Były gratulacje i życzenia od gości, wśród których oprócz włodarzy gminy Lubin znalazła się delegacja dyrekcji Zakładów Górniczych Lubin – Wacław Horodecki i Stanisław Szumilas oraz sołtys Krzeczyna Wielkiego Jerzy Tadla.

W tym roku czterech chórzystów świętuje swój jubileusz i z tej okazji wręczone im zostały pamiątkowe dyplomy i upominki.

  • Zygfryd Pierończyk – 35 lat pracy w zespole,
  • Artur Rogacki – 25 lat pracy w zespole,
  • Andrzej Foryś – 10 lat pracy w zespole,
  • Marcin Rycicki – 5 lat pracy w zespole.

Data uroczystości zbiegła się z coraz bardziej popularnymi „Walentynkami”. Były więc kwiaty dla wszystkich obecnych pań oraz utwór z dedykacją „walentynkową” wykonany przez chór.


POWIĄZANE ARTYKUŁY