Przyszłość na talerzu i lubińska szkoła

20

Około 3 tysiące uczniów zgłosiło swoje reklamy społeczne promujące wiedzę o żywieniu do konkursu „Przyszłość na talerzu”. Teraz od decyzji internautów będzie zależeć, która szkoła zdobędzie nagrodę. W konkursie bierze udział również jedna placówka z Lubina – Szkoła Podstawowa nr 8. Głosowanie na prace rozpoczęło się 1 i potrwa do 14 grudnia.

W ubiegłorocznej edycji konkursu internauci z województwa dolnośląskiego swoimi głosami zdecydowali o przyznaniu nagrody regionalnej Szkole Podstawowej nr 9 z Lubina. Wzbogaciła się ona o szkolną salę kinową.

W tym roku uczniowie musieli pokazać ludziom z przyszłości, jak się produkuje smaczne i zdrowe jedzenie. Kulinarna przyszłość okazała się bowiem koszmarna – ludzie odżywiają się tylko pastylkami, są smutni i utracili kreatywność. Uczniowie pod opieką nauczycieli z dolnośląskich szkół podstawowych i gimnazjalnych mieli wiele niezwykłych i bardzo ciekawych pomysłów, jak im pomóc.

W zakładce Galeria Prac na stronie programu można zobaczyć (i usłyszeć), jak zrealizowali swoją misję. Jeśli ich prace – Reklamy Społeczne wysłane do świata przyszłości – przypadną internautom do gustu, mogą oddać na nie głos, który przybliża do zwycięstwa. Zwycięska szkoła otrzyma pracownię multimedialną.

Aby zagłosować na wybraną pracę, trzeba zarejestrować się na stronie konkursu www.tescodlaszkol.pl , wejść w zakładkę Galerii Prac i wyszukać szkołę ze swojej okolicy. Każdy zarejestrowany kibic od 1 do 14 grudnia może oddawać codziennie jeden głos na każdą wybraną pracę, głosy można oddawać na wiele różnych prac.

To jednak nie koniec zabawy konkursowej i szans na wygraną. Konkurs „Przyszłość na talerzu” pozostaje otwarty dla nowych zgłoszeń, a w jego drugim etapie czeka jeszcze więcej, bo ponad 200 nagród. Pośród nich zestawy multimedialne, zestawy do założenia szkolnych ogródków, sprzęt sportowy, gry edukacyjne i wiele innych.

Wszystkie dolnośląskie szkoły podstawowe i gimnazja, nawet te, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z bohaterami z przyszłości, mają szansę na ich zdobycie. Wystarczy, że nauczyciel do 15 kwietnia 2016 roku zarejestruje szkołę i zrealizuje ze swoimi uczniami kilka „kosmicznych” zadań. Za każde zdobywać będą punkty, które po 15 kwietnia nauczyciel będzie mógł wymienić na wybrany zestaw z koszyka nagród. Każda chętna do zabawy szkoła otrzyma dzięki temu nagrodę dopasowaną do potrzeb i według zasług – bowiem im więcej punktów zdobędzie, tym cenniejszą nagrodę może wybrać.


POWIĄZANE ARTYKUŁY