Kukiz przekazał dietę radnego

13

Paweł Kukiz przekazał całą swoją dietę radnego sejmiku dolnośląskiego na fundację propagującą jednomandatowe okręgi wyborcze. Kukiz reprezentuje w sejmiku Bezpartyjnych Samorządowców, których liderem jest między innymi prezydent Lubina Robert Raczyński.

– Zobowiązałem się, że swoje diety radnego sejmiku będę przekazywał na fundację propagującą JOW… Media jakoś niechętnie o tym informowały. No to żeby nie było, proszę bardzo! Pierwsza dieta – napisał na swoim Facebooku Kukiz i dołączył potwierdzenie dokonania przelewu.

Paweł Kukiz to znany muzyk, były lider zespołu Piersi, który od jakiegoś czasu propaguje ideę JOW – w grudniu rozmawiał o tym z młodzieżą w Lubinie. W ostatnich wyborach samorządowych startował do dolnośląskiego sejmiku z ostatniego miejsca z list Bezpartyjnych Samorządowców.

Od niedawna głośno dyskutuje się o tym, że będzie kandydatem Bezpartyjnych Samorządowców na prezydenta Polski. On sam nie zaprzecza.


POWIĄZANE ARTYKUŁY