Wszedł przez okno i ukradł elektronarzędzia

296

Wszedł przez uchylone okno do garażu i ukradł elektronarzędzia warte ponad 3 tys. zł. 47-letni mieszkaniec gminy Rudna nie uniknie jednak kary. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Fot. Pixabay

– Do Komisariatu Policji w Rudnej wpłynęło zawiadomienie o kradzieży w jednym z domów na terenie gminy. Sprawca, wykorzystując niedomknięte okno w garażu, wszedł do środka, skąd dokonał kradzieży elektronarzędzi, powodując straty na ponad 3 tys. zł – mówi mł. asp. Renata Ślęk z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Funkcjonariusze szybko ustalili, kim jest złodziej. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec gminy Rudna. Został zatrzymany i trafił do komisariatu w Rudnej. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje sąd.

– Zgodnie z obowiązującym prawem może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje policjantka.

Skradzione elektronarzędzia zostały zaś zwrócone właścicielowi.


POWIĄZANE ARTYKUŁY