Akademia Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki druga w Polsce!

65

Ogromnym sukcesem zakończył się start zawodników Akademii Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki podczas Torowych Mistrzostw Polski w Jeździe Szybkiej na Rolkach. Dzięki świetnym występom we wszystkich kategoriach wiekowych drużyna wywalczyła drugie miejsce w klasyfikacji klubowej, potwierdzając swoją przynależność do krajowej czołówki.

Na szczególne wyróżnienie zasłużył Antoni Szczepański, który zdominował rywalizację w kategorii kadetów. Zawodnik Akademii zdobył trzy złote medale w konkurencjach na 200 metrów, 500 metrów oraz w biegu eliminacyjnym, dokładając do tego srebrny medal w biegu punktowym.

W rywalizacji seniorek bardzo dobrze zaprezentowała się Laura Michalska. Doświadczona zawodniczka trzykrotnie stawała na najniższym stopniu podium po biegach na 200, 500 i 1000 metrów. Razem z koleżankami wywalczyła również srebrny medal w sztafecie, a dodatkowo zajęła dwa czwarte miejsca w konkurencjach długodystansowych.

Najbardziej utytułowaną zawodniczką była Olimpia Nowak, która wywalczyła dwa tytuły mistrzyni Polski na dystansach 200 i 500 metrów oraz brązowy medal na 1000 metrów. Znakomicie spisała się również Lena Weryszko, zdobywając złote medale w biegu punktowym na 5000 metrów oraz biegu eliminacyjnym na 10 000 metrów.

Mistrzynią Polski na dystansie 1000 metrów została także Lena Budzan, która dołożyła trzy srebrne medale zdobyte w biegu na 500 metrów, biegu eliminacyjnym oraz sztafecie. Na podium wielokrotnie stawała również Hanna Papis, zdobywając srebrne medale na 1000 metrów, w biegu punktowym oraz sztafecie, a także brązowy medal na 200 metrów.

W kategorii juniorek B imponującą regularnością wykazała się Magdalena Socha, która aż pięciokrotnie zdobywała srebrne medale – na dystansach 500 i 1000 metrów, w biegu punktowym, biegu eliminacyjnym oraz w sztafecie. Swój udział w medalowym dorobku miała również Nela Fuławka, która wraz z koleżankami wywalczyła srebro w rywalizacji sztafet.

Brązowy medal w biegu eliminacyjnym juniorów B zdobył Bartek Madej, który dołożył również ósme miejsce na dystansie 500 metrów.

Bardzo ważne punkty dla klasyfikacji klubowej zdobyły także nasze sztafety. Drużyna młodziczek w składzie Zuzanna Stryjewska, Wiktoria Nowak i Anna Jankowska wywalczyła srebrny medal, natomiast kadetki – Antonia Ludwicka, Wiktoria Milnikiel i Dagmara Malinowska – zakończyły rywalizację z brązowym medalem.

Wśród młodziczek na uwagę zasługują wyniki Zuzanny Stryjewskiej, która dwukrotnie zajmowała piąte miejsce, zarówno na dystansie 500 metrów, jak i w biegu punktowym. Wysokie lokaty notowała również Wiktoria Nowak, kończąc rywalizację na siódmym miejscu. Cenne punkty do dorobku drużyny dołożyły także Anna Jankowska, Anna Pawlak, Lena Langiewicz oraz Milena Borys.

Ostatecznie każdy zdobyty punkt, każde miejsce w finale i każdy ukończony wyścig miały znaczenie. To właśnie suma wysiłku wszystkich zawodników przełożyła się na tytuł Wicemistrza Polski w klasyfikacji klubowej, będący jednym z największych sukcesów Akademii w ostatnim czasie.

– Torowe Mistrzostwa Polski były dla nas zakończeniem pierwszego etapu przygotowań do sezonu zimowego. Wyniki osiągnięte przez naszych zawodników pokazują, że wykonaliśmy bardzo dobrą pracę i z optymizmem patrzymy na kolejne miesiące treningów oraz startów. Cieszy mnie nie tylko liczba medali, ale przede wszystkim fakt, że punkty dla drużyny zdobywali zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych. To pokazuje siłę naszego szkolenia i potencjał na przyszłość – podsumowuje Natalia Czerwonka.

Pierwsza część sezonu dobiegła końca, ale zawodnicy nie zwalniają tempa. Akademia będzie prowadzić treningi przez całe wakacje, a już od 1 lipca rozpocznie się akcja „RCS Lato”. To doskonała okazja dla dzieci i młodzieży, aby spróbować swoich sił na rolkach, poznać podstawy jazdy oraz aktywnie spędzić czas pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na nasze zajęcia. Rolki to nie tylko sport i rywalizacja, ale przede wszystkim świetna zabawa, możliwość zawierania nowych znajomości i aktywnego spędzania czasu. Mamy nadzieję, że podczas wakacji dołączą do nas kolejne osoby, które złapią rolkową pasję – dodaje Natalia Czerwonka.


POWIĄZANE ARTYKUŁY