Rekordowa liczba piechurów

24

Równo za tydzień rozpocznie się już czwarta edycja Maratonu Pieszo i Rowerem Dookoła Lubina. W tym roku do rywalizacji przystąpiła rekordowa liczba 200 osób.

To co najbardziej zwraca uwagę, to duża liczba zgłoszonych rowerzystów (ponad 120 cyklistów) oraz wędrujących (75 osób). Można więc śmiało powiedzieć, że ten rok będzie rekordowy pod względem ilości uczestników, zgłosiło się blisko 200 osób chcących zobaczyć naprawdę ciekawe przyrodniczo tereny pofalowanych Wzgórz Dalkowskich i części Borów Dolnośląskich.

Trasa przebiega dookoła Lubina, w całości jest oznakowana szlakiem turystycznym koloru czerwonego. Jak mówią uczestnicy poprzednich trzech edycji. – Nie ma się gdzie zgubić, trasa zaskakuje różnorodnością ciekawych leśnych odcinków. Wielu uczestników maratonu przyznaje się do tego, że nie znało dotąd swojego regionu, ale dzięki takiej imprezie mogli dotrzeć w miejsca, które tak naprawdę ciągle były na wyciągnięciu ręki. – Mieszkam w Lubinie ponad czterdzieści lat, nie wiedziałem że w pobliżu miasta są takie piękne tereny, jestem mile zaskoczony. Uczestniczę w pielgrzymkach na Jasną Górę corocznie, nabrałem energii duchowej i fizycznej. W tym roku biorę udział na koronnym dystansie. Polecam – powiedział Zdzisław z Lubina, uczestnik maratonu.

Jako pierwsi wystartują śmiałkowie, którzy zdecydowali się pokonać pieszo 100 km. Ta grupa wyruszy w piątek 30 sierpnia. Pozostałe dystanse w sobotę 31 sierpnia; pieszo 26, 40 i 50 km od godz. 6.00 do 10.30 oraz rowerzyści 45, 70 i 110 km od 6.00 do 10.00 co pół godziny. Prócz uczestników z Dolnego Śląska, do maratonu zgłosili się również piechurzy z woj. wielkopolskiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego, śląskiego.
 


POWIĄZANE ARTYKUŁY