Sukcesy Watahy Lubin

38

Miniony weekend był dla Watahy Lubin bardzo intensywny i obfitował w ważne rozstrzygnięcia w rozgrywkach ligowych na kilku szczeblach.

Fot. Archiwum klubu

W sobotę swoje spotkanie play-off rozegrali juniorzy młodsi, którzy na własnej hali pokonali Gwardię Wrocław 3:1. Było to ich drugie zwycięstwo w rywalizacji play-off, co oznacza awans do finału województwa Dolnego Śląska oraz jednocześnie gwarantowany udział w rozgrywkach Mistrzostw Polski (co najmniej na etapie 1/8 finału). To duży sukces zespołu i potwierdzenie bardzo dobrej formy w decydującej fazie sezonu.

Równie dużo powodów do radości przyniósł mecz juniorek młodszych, które po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonały KPS Chełmiec Wałbrzych, odnosząc tym samym drugie zwycięstwo w play-offach. Dzięki temu lubinianki również meldują się w finałach wojewódzkich, zapewniając sobie udział w Mistrzostwach Polski oraz walkę o medale Dolnego Śląska. Bardzo dobre wiadomości napłynęły także z rywalizacji młodziczek. Zespół Watahy odniósł kolejne zwycięstwa, pokonując MKS Piast Głogów oraz MKS Polonię Świdnica, co pozwoliło im zakończyć rundę zasadniczą na pierwszym miejscu w I lidze, a tym samym na pozycji lidera całych rozgrywek wojewódzkich.

– To znakomite podsumowanie bardzo równej i konsekwentnej gry przez cały sezon – uważają trenerzy Watahy Lubin.

Fot. Archiwum klubu

Swoje spotkania rozegrali również młodzicy, którzy tym razem musieli uznać wyższość Gwardii Wrocław oraz Bielawianki Bielawa. Mimo niekorzystnych wyników, zespół zaprezentował się ambitnie i pokazał wiele dobrych fragmentów gry, które z pewnością zaprocentują w kolejnych etapach sportowego rozwoju zawodników. Na zakończenie weekendu swoje drugie spotkanie play-off rozegrały juniorki, które na wyjeździe we Wrocławiu poniosły porażkę, kończąc rywalizację w tej fazie rozgrywek. Tym samym drużyna zagra w nadchodzący weekend o miejsca 5–6 w województwie, wciąż walcząc o jak najlepszy końcowy rezultat sezonu.


POWIĄZANE ARTYKUŁY