„Auta z rejestracją DPL są prowadzone przez świetnych kierowców!”, „Nie, nikt z mojej rodziny nie pracuje w KGHM”, „Mieszkam w Lubiniu”, a także „Ale mamy piękny rynek” – takich zdań nigdy nie usłyszymy z ust lubinian. Od kilku dni takie perełki gromadzone są na nowym profilu na Facebooku.
Każdy może dopisać swoją propozycję. Profil „Zdania, których lubinianie nigdy nie mówią” powstał zaledwie tydzień temu, ale szybko zapełnia się nowymi propozycjami. Zabawne sformułowania zrozumiałe są tylko dla mieszkańców Lubina. Dzięki nim widać co nas denerwuje, z czego się śmiejemy i nasz regionalny światopogląd.
Czego więc według internautów nie usłyszymy nigdy w Lubinie? „Mam nowe porsche – dla bezpieczeństwa zaparkuję na Mickiewicza”, „Byłem w galerii i nie spotkałem nikogo znajomego”, „- Spotkajmy się w galerii. – Ale w której?”, „To nic, że pomyliłeś Lubin z Lublinem!”, „W tym mieście jest tyle miejsc, gdzie można się pobawić w weekend, że nie mogę się zdecydować”.
Więcej można przeczytać na stronie: www.facebook.com/ZdaniaKtorychLubinianieNigdyNieMowia?fref=ts





