Jesień Teatralna po raz 17. Poznaliśmy program

601

– Jeśli ktoś by zapytał, co polecamy, to polecamy wszystko – zachwala z uśmiechem Gabriela Donczew z Centrum Kultury Muza nową, 17. już edycję Jesieni Teatralnej. Dziś poznaliśmy repertuar, ale rezerwacja i sprzedaż biletów ruszą dopiero za miesiąc: 8 sierpnia.

Spektakle teatralne, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, a także koncerty – tego jak zwykle nie będzie brakować w repertuarze Jesieni Teatralnej. W tym roku wydarzenie zainauguruje 4 października przedstawienie „Piąta strona świata” Teatru Śląskiego z Katowic.

– To jeden z najważniejszych spektakli Teatru Śląskiego, obsypany nagrodami. Dwa lata staraliśmy się go zaprosić, dlatego jestem bardzo szczęśliwa, że się udało, tym bardziej, że sama widziałam go dwukrotnie. Gorąco polecam. To będzie wielkie wydarzenie – mówi Małgorzata Życzkowska-Czesak, dyrektor Centrum Kultury Muza, dodając, że w programie tegorocznej Jesieni Teatralnej znalazło się wiele ciekawych propozycji.

Na scenie Muzy będzie można obejrzeć między innymi przedstawienia: „Czułe słówka” warszawskiego Och-Teatru, „Rodzinne rewolucje” Spektaklove z Olafem Lubaszenko, Pawłem Małaszyńskim i Małgorzatą Potocką, „Seks dla opornych” Wrocławskiego Teatru Komedia czy „Pułapkę” z Leszkiem Lichotą i Piotrem Głowackim. Niektóre z przedstawień wystawione zostaną dwa razy.

– Nowością u nas będzie horror, thriller „2:22” w doskonałej obsadzie, który pokażemy 8 grudnia – dodaje dyrektor Muzy. – Jest w czym wybierać – mówi, odsyłając do repertuaru Jesieni Teatralnej, który można znaleźć na stronie ckmuza.eu TUTAJ.

– Wszystkie spektakle, które zaprosiliśmy w tym roku do naszej 17. edycji traktują o relacjach międzyludzkich – przyznaje Gabriela Donczew z Centrum Kultury Muza. – Myślę, że mają taki wspólny mianownik: tyle o sobie wiemy, na ile nas sprawdzono – dodaje.

Tradycyjnie nie zabraknie też spektakli dla najmłodszych widzów.

– W tym roku zaprosiliśmy m.in. Zdrojowy Teatr Animacji ze spektaklem „Królewna z drewna”. Jest to bajka dla dzieci od 4. roku życia o małej psotnej sosence, która wyrusza, żeby uratować swój las i przeżywa niesamowite przygody – wylicza Donczew.

Dzieci będą mogły wybrać się także na: „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha, „Nutkosferę”, czyli koncert CeZika oraz „Frankensteina” Teatru Avatar. Ta ostatnia propozycja jest już bardziej dla młodzieży.

Jak zwykle nieodłączną częścią Jesieni Teatralnej będą również koncerty. Jeszcze przed październikową inauguracją, 13 września, Muza zaprasza na „Led-Zepplin Show” by Zeppelinians. Bilety już są w sprzedaży i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ale są jeszcze wolne miejsca.

– Natomiast w październiku zaczynamy piosenką francuską. 18 października Natalia Lubrano z zespołem i najpiękniejsze francuskie piosenki – mówi Krystyna Huzarewicz z Centrum Kultury Muza. – Kolejny koncert, który czeka nas w październiku, to „Siesta w drodze”. Marcin Kydryński przyjedzie do nas już po raz kolejny, tym razem z wokalistką, która nazywa się Lura. Listopad to kolejne dwa koncerty. Pierwszy 7 listopada i irlandzki muzyk Richie Ros. Myślę, że to będzie bardzo klimatyczny i ciekawy koncert. Dwa dni później – wielka gwiazda światowego formatu: Urszula Dudziak. Jest to osoba, która ma niesamowitą energię oraz osobowość i myślę, że nasza publiczność będzie mogła się o tym przekonać. Na pewno będzie to bardzo ciekawe spotkanie – dodaje.

7 grudnia na scenie Muzy wystąpi rozrywkowy chór męski, czyli 15 wokalistów i 4 muzyków. Publiczność usłyszy mocną muzykę – rockową i trochę popowej.

Jesień Teatralną jak zwykle zwieńczy Dzień Kurtyny. W tym roku z tej okazji będzie można posłuchać muzyki ludowej – ale w zupełnie nowych, nietypowych aranżacjach – wykonaniu chóru Concordia.

Jest chwila, by zapoznać się dokładnie z programem tegorocznej Jesieni Teatralnej, ponieważ rezerwacja i sprzedaż biletów rusza dopiero za miesiąc, 8 sierpnia.

Natomiast jeszcze zanim rozpocznie się Jesień, będzie można obejrzeć spektakl działającej w Muzie Teatralnej Grupy dla Dorosłych, prowadzonej przez Lidię Głodowską. W tym przypadku wstęp jest bezpłatny. 12 września ten amatorski teatr w dużej sali Muzy pokaże „Miłosne qui pro quo”.

– Zapraszamy wszystkich, którzy może chcieliby dołączyć do tej grupy, żeby przyszli obejrzeć to niezwykłe wydarzenie – dodaje dyrektor Małgorzata Życzkowska-Czesak.


POWIĄZANE ARTYKUŁY