Trzy nowości w kinie Muza

13

„Księgowy 2”, „Kayara niepokonana” i „Dziadku, wiejemy!” – to trzy filmowe nowości, jakie od dzisiaj, 9 maja, można obejrzeć w lubińskim kinie Muza.

„Dziadku, wiejemy!”

Produkcja „Księgowy 2” wyświetlana będzie do 15 maja, natomiast „Kayara niepokonana” i „Dziadku, wiejemy!” do 22 maja.

Kinomanii w cyklu DKF w najbliższą środę, 14 maja, obejrzą zaś film „Operacja Maldoror”.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie ckmuza.eu.

O filmach:

„Księgowy 2”

Druga część filmu akcji z 2016 r. Christian Wolff (Ben Affleck) ma talent do rozwiązywania skomplikowanych problemów. Kiedy jego dawny znajomy zostaje zamordowany, a jedyną wskazówką jest tajemnicza wiadomość: „znajdź księgowego”, Wolff czuje się zobowiązany rozwiązać sprawę. Zdając sobie sprawę, że potrzebne będą bardziej radykalne środki, zwraca się o pomoc do swojego brata Braxa (Jon Bernthal). Wspólnie z Marybeth Mediną (Cynthia Addai-Robinson), zastępczynią dyrektora w Departamencie Skarbu USA, odkrywają konspirację, stając się celem sieci zabójców, którzy zrobią wszystko, by ich tajemnice pozostały ukryte.

„Kayara niepokonana”

Pełna przygód i wzruszeń historia, która rzuca wyzwanie tradycjom i pokazuje jak wbrew wszelkim przeciwnościom realizować swoje marzenia.

To animowana opowieść o jednej z najbardziej niezwykłych cywilizacji Ameryki Południowej. Gdy legendarnemu państwu Inków zagraża niebezpieczeństwo… pomóc może tylko ona – niezwykle dzielna dziewczyna Kayara!

 

„Dziadku, wiejemy!”

Film drogi pełen przygód i magii, który pokazuje, jak wyjątkowa relacja wnuczki i dziadka może odmienić życie całej rodziny i stać się początkiem niezapomnianej przygody.

Ta pełna humoru, przygód i ciepła opowieść łączy w sobie ducha „Indiany Jonesa” z głębokim przesłaniem o radzeniu sobie z emocjami, szczerości i zrozumieniu w kontaktach z dziećmi i nie tylko.

 

„Operacja Maldoror”

Operacja Maldoror oficjalnie nigdy nie istniała. Nie ma po niej śladu w mediach ani policyjnych kartotekach. Gdy w połowie lat dziewięćdziesiątych Belgią wstrząsnęła seria porwań nieletnich dziewczynek, a obywatele i prasa byli wściekli na nieudolność policji, szef żandarmerii powołał specjalną komórkę, której celem było odszukanie porywaczy i ich ofiar. W jej szeregach stanął Paul Chartier, młody i porywczy policjant, który podejmuje beznadziejną walkę o sprawiedliwość. W trakcie swojego śledztwa trafia na trop zmowy milczenia pnącej się na najwyższe poziomy władzy. Szybko orientuje się, że aby złapać zbrodniarzy, będzie musiał pokonać nie tylko przestępców, ale też własnych przełożonych. A chęć ratowania dzieci przed losem gorszym niż śmierć zaprowadzi go na skraj szaleństwa.

Bazująca na prawdziwej historii, która wstrząsnęła Belgią w latach dziewięćdziesiątych, „Operacja Maldoror” to doceniony na festiwalu w Wenecji thriller policyjny przywołujący na myśl najlepsze produkcje gatunku, takie jak „Siedem”, „Zodiak”, „Labirynt” czy serial „Mindhunter”. Reżyser Fabrice du Welz prowadzi widza wprost do jądra ciemności i zmusza go do konfrontacji z największymi zwyrodnialcami. Choć „Operacja Maldoror” pozbawiona jest brutalnych scen przemocy wobec dzieci, sugestywne kadry i mistrzowsko poprowadzona narracja powodują, że widzowie cały seans spędzą na krawędzi fotela.


POWIĄZANE ARTYKUŁY