Na początek „Nasienie świętej figi”, a w kolejnych tygodniach m.in. „Bogini Partenope” oraz „Fremont” – takie między innymi film obejrzą kinomanii w kwietniowym DKF-ie w lubińskim kinie Muza. Pierwsza kwietniowa projekcja już dzisiaj, 2 kwietnia.
Seanse filmowe w ramach DKF-u jak zwykle będą się odbywać w każdą środę o godz. 19. Bilet na jedną projekcję kosztują 19 zł, a miesięczny karnet na wszystkie – 64 zł.
W kwietniu wyświetlone zostaną filmy: „Nasienie świętej figi” (2 kwietnia), „Bogini Partenope” (9 kwietnia), „Fremont” (16 kwietnia), „Apetyt na więcej. La cocina” (23 kwietnia) oraz „Queer” (30 kwietnia).
Szczegółowy repertuar można znaleźć na stronie ckmuza.eu.
O filmach:
„Nasienie świętej figi”
Nominacja do Oscara i Złotego Globu, zwycięzca Nagrody Specjalnej Jury oraz bezkonkurencyjnie najlepiej oceniony i najdłużej oklaskiwany film festiwalu w Cannes, zdobywca dziesiątek innych wyróżnień i nagród. Okrzyknięty absolutnym arcydziełem, poruszający i wciągający jak najlepsze filmy Davida Finchera. Zrealizowany w całkowitym ukryciu, odbierający mowę, trzymający w napięciu.
Dwie dorastające siostry na co dzień zajmują się szkołą, przyjaciółmi i domowymi obowiązkami. Wszystko się zmienia, gdy ich ojciec niespodziewanie awansuje na sędziego śledczego. Wraz z finansowymi korzyściami i awansem społecznym, pojawiają się nowe zasady i obowiązki. Ich surowość i restrykcyjność budzi w dziewczynach sprzeciw. Atmosfera w domu gęstnieje, a sytuacja dodatkowo się pogarsza się, gdy znika służbowa broń ojca. Z dnia na dzień cała rodzina znajduje się w poważnym niebezpieczeństwie.
„Bogini Partenope”
Nowy film zdobywcy Oscara PAOLO SORRENTINO, jednego z największych wizjonerów współczesnego kina, twórcy filmów „Wielkie piękno”, „Oni” i „Młodość”. Porywająca wizualnym pięknem i urzekająca nastrojem, oda do życia, miłości, wolności i niepowtarzalnego Neapolu. Opowieść o kobiecie, która świadoma swojej oszałamiającej urody, nad podziw i uwielbienie mężczyzn przedkłada własną wolność i ciekawość świata.
Przyjście na świat małej Partenope jest jak narodziny bogini. Na pięknej wyspie Capri objawia się kobieta idealna, która swą niezwykłą urodą zniewala mężczyzn, jednocześnie wymykając się ich żądzom. Ambitna, ogromnie ciekawa świata, nade wszystko ceni sobie wolność i szukanie własnej drogi przez życie. Od spotkanych na niej mężczyzn, amerykańskiego pisarza, lubieżnego biskupa czy zakochanego w niej do szaleństwa przyjaciela z młodości, uczy się patrzeć na świat pod różnymi kątami. Zanurzona w tętniącym żywiole neapolitańskiej codzienności nigdy nie daje się zdefiniować i ujarzmić.
„Fremont”
Piękna i wrażliwa, dwudziestoparoletnia Donya, mieszka we Fremont w Kalifornii. Samotność i nostalgia nie dają jej zasnąć, niewiele pomagają sesje z ekscentrycznym terapeutą. Pracuje przy wypieku ciasteczek z wróżbą u chińskich właścicieli. Czy wiadomość w jednym tysięcy rozsyłanych ciasteczek, odmieni jej życie? W jednej z recenzji czytamy: „Ten film to wycinek życia w stylu Jima Jarmuscha, który czaruje i porusza. Nakręcony w malarskim czarno-białym kolorze i z kradnącą scenę rolą Jeremy’ego Allena White’a („Bracia ze stali”, serial „The Bear”), ten ironiczny, liryczny film Babaka Jalaliego to niezwykła „perełka”, której nie można przegapić”.
„Apetyt na więcej. La cocina”
Kuchnia wielkiej nowojorskiej restauracji jest jak mikrokosmos, w którym krzyżują się drogi grupy marzycieli z różnych stron świata. Ich aspiracje i pragnienia boleśnie konfrontują się z rzeczywistością zarządzanej żelazną ręką restauracji. Młoda, lecz doświadczona kelnerka Julia i utalentowany kucharz Pedro muszą ukrywać swoją relację. Młodziutka Estela dopiero wchodzi w ten świat. Pracujący tu od lat Max za wszelką cenę chce udowodnić swój talent. Nonzo marzy, by sprowadzić do Nowego Jorku rodzinę. Na wszystkich z góry spogląda właściciel Rashid, dla którego liczy się tylko sprawnie funkcjonujący biznes. Gdy pewnego dnia rano, szef zmiany odkrywa kradzież, wszyscy stają się podejrzani.
„Queer”
Odurzające, hipnotyczne kino o poszukiwaniu raju na ziemi i erotycznej obsesji. „Queer”, najnowszy film Luki Guadagnino („Tamte dni, tamte noce”, „Challengers”) teleportuje widzów do świata nieposkromionych pragnień, szamańskich rytuałów i dzikiej natury. Bohaterami są dwaj Amerykanie: posągowo piękny, młody Gene Allerton (Drew Starkey), i starszy od niego, zmagający się z uzależnieniami i samotnością William Lee (Daniel Craig). Dwaj amerykańscy ekspaci spotykają się w Meksyku lat 50. i rozpoczynają transową podróż, która zawiedzie ich aż do ekwadorskiej dżungli. Ekranizacja kultowej powieści Williama S. Burroughsa wydobywa z literatury cały wizualny przepych i zmysłowe piękno, jednocześnie nie uciekając od przenikliwego politycznego komentarza. Satyra na pruderyjną i pełną hipokryzji Amerykę splata się tu z najintensywniejszym ekranowym romansem ostatnich lat.