Nie chcą łączenia. Mają swoje problemy

20

Radni gminy wiejskiej Lubin nie chcą łączyć się z miastem. Podjęli właśnie uchwałę, w której jednogłośnie sprzeciwili się propozycji prezydenta Lubina. – My mamy swoje wiejskie sprawy, miasto boryka się z innymi problemami – przekonywał radnych tuż przed głosowaniem przewodniczący rady Jerzy Szumlański.

Przewodniczący chciał, by każdy z radnych głosował w tej sprawie imiennie. – Niech to będzie jawny wyraz sprzeciwu wobec projektowi prezydenta – podkreślał.

Wyczytywani przez Szumlańskiego radni wstawali i, jak jeden mąż, odpowiadali „Jestem za przyjęciem uchwały o odrzucenie propozycji prezydenta”.

– Z satysfakcją informuję, że uchwała została przez wszystkich piętnastu radnych przyjęta. Cała rada zgodziła się ze stanowiskiem władz gminy, które propozycję administracyjnego połączenia gminy Lubin z miastem Lubinem uznają za całkowicie nie do przyjęcia. Projekt godzi w fundamentalne interesy mieszkańców gminy Lubin, którzy nadal pragną samodzielnie i niezależnie decydować o rozwoju swojej społeczności – mówi wprost Szumlański.

Szef rady gminy wydał też specjalne oświadczenie, zresztą już kolejne, w którym obszernie krytykuje pomysł połaczenia dwóch gmin (w całości publikuemy je w załączniku).


POWIĄZANE ARTYKUŁY