Iwona Węgrowska zaśpiewa w Muzie

38

Znana m.in. z hitu „Pokonaj siebie”, który wykonała z grupą Feel, piosenkarka i celebrytka Iwona Węgrowska jeszcze w tym miesiącu przyjedzie do Lubina. 30 listopada artystka wystąpi w CK Muza podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Już po raz czwarty organizatorem obchodów jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ze Szklarach Górnych.
– To niezwykłe spotkanie organizowane jest z myślą o ludziach niepełnosprawnych, którzy niejednokrotnie przejawiają różnorodne pasje i uzdolnienia. Bezcenne talenty placówka pragnie promować i pokazywać całemu społeczeństwu. Stąd zrodził się pomysł, aby w miejscu niezwykłym – w sercu kulturalnym Lubina, czyli w CK Muza, spotkali się wszyscy, którzy rozumieją i doceniają osoby niepełnosprawne. Imprezie przyświecać będzie hasło „Słuchajmy się serca, odkryjmy swą moc …” – opowiadają organizatorzy.

Podczas koncertu swoje umiejętności artystyczne zaprezentują uczniowie z Ośrodka w Szklarach Górnych oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Lubina i Legnicy. Na scenie wystąpią także zespoły wokalno-taneczne, czyli Gwarkowie, Balbinki, Chór Gospel „Space of Grace” z Głogowa, grupa akrobatyczna Ocelot, Piotr Łopaciński oraz wspomniana gwiazda muzyki rozrywkowej Iwona Węgrowska.

Koncert rozpocznie się o godzinie 10.00 w dużej sali kinowej. Honorowy patronat nad uroczystością objął lubiński starosta Adam Myrda oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej z Warszawy.


POWIĄZANE ARTYKUŁY