Iskra potwierdza swoją dominację

239

W niedzielne południe Iskra Księginice w meczu na szczycie pokonała wicelidera z Chocianowa 3:1. Podopieczni Piotra Stańko odskoczyli rywalom na kolejne punkty i pewnie zmierzają po awans.

Mecz zapowiadał się na dobre widowisko i obie strony nie zawiodły kibiców zgromadzonych na obiekcie w Chocianowie. Od początku drużyny narzuciły szybkie tempo, a gra toczyła się akcja za akcję. Swoje mistrzowskie aspiracje zespół z Księginic przypieczętował w 24. minucie kiedy piłkę w bramce gospodarzy umieścił Sygnatowicz. Prowadzenie tuż przed przerwą powiększył Rafał Spychała. Stal wyszła zdeterminowana na drugą odsłonę meczu aby gonić rywali, jednak Iskra szybko ostudziła ich zapał za sprawą trzeciego trafienia autorstwa Cichego. Bramkę honorową w 76. minucie zdobył … Rafał Spychała, który tym razem niefortunnie pokonał własnego bramkarza.

Po tym zwycięstwie Iskra odskakuje na kolejne punkty w tabeli i ma już dziewięć punktów przewagi nad drugą Kaczawą Bieniowice, która wykorzystała potknięcie drużyny z Chocianowa i wskoczyła na jej miejsce.