PWSZ zaprasza lubinian na scrabble

18

11 i 12 sierpnia, Legnicę po raz czwarty w historii odwiedzą miłośnicy gry w scrabble. Eksperci w układaniu trudnych słów powalczą o Puchar Polski. Gospodarzem imprezy jak co roku będzie PWSZ Legnica.

Scrabble to ciekawa i nieprzewidywalna gra planszowa. Jej autorem był amerykański architekt Alfred Butts. Celem gracza jest zdobycie większej liczby punktów od przeciwnika. Punkty zbiera się za ułożone na planszy słowa z wylosowanych płytek z literami. Ponadto na planszy znajdują się cenne pola premiowe, które pomagają w gromadzeniu większej ilości punktów.

Puchar Polski to po mistrzostwach Polski druga najbardziej prestiżowa impreza scrabblowa w naszym kraju. Trzeci rok z rzędu najlepszego gracza w tych rozgrywkach poznamy w Legnicy. Po raz czwarty przyznamy też tytuł Mistrza Ziemi Legnickiej. Turniej ma charakter otwarty.

Gospodarzem Pucharu będzie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy. Turniej rozegrany zostanie w Domu Studenta PWSZ w Legnicy przy ulicy Mickiewicza. Tytułu bronić będzie Kamil Górka z Krakowa, który przed rokiem w finale rozgrywek pokonał Kazimierza Merklejna ze Szczecina.

Strona internetowa turnieju to scrabble.lca.pl – tam też można się na rozgrywki zapisać. Specyficzna formuła turnieju pozwoli graczom mniej doświadczonym zagrać z przeciwnikami na swoim poziomie. Każdy bez względu na umiejętności jeśli zapisze się do turnieju na pewno rozegra minimum 11 partii.
 


POWIĄZANE ARTYKUŁY