Dzień Dziecka w kinie Muza

109

W lubińskim kinie Muza z okazji Dnia Dziecka wyświetlone zostaną premierowo „Skąd się biorą sny” oraz „Krudowie 2: Nowa era”. W nadchodzącym tygodniu coś dla siebie w repertuarze znajdą także dorośli widzowie.

„Skąd się biorą sny”

W swoje święto, 1 czerwca, najmłodsi widzowie będą mogli obejrzeć animowany film „Skąd się biorą sny”. Zostanie on wyświetlony tylko tego jednego dnia, o godzinach: 14.45, 16.15 i 17.45.

Ponadto już do dzisiaj, 28 maja, pokazywana będzie druga część animowanki o prehistorycznej rodzinie, czyli „Krudowie 2: Nowa era”. Film ten będzie gościł na ekranach kina Muza do 10 czerwca.

Dla dorosłych widzów kino Muza przygotowało filmy „Ojciec” oraz „Druga połowa”. Pierwszy z nich pokazywany będzie do 3 czerwca, drugi do 10 czerwca.

W najbliższym DKF-ie, 2 czerwca, wielbiciele kina obejrzą „Zabij to i wyjedź z tego miasta”. Będzie to pierwszy seans w ramach tego cyklu po ostatnim lockdownie.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie ckmuza.eu. 

O filmach:

„Skąd się biorą sny”

Co się dzieje w głowie, kiedy śpimy i jak powstają sny? Czy da się wejść do cudzych fantazji i przeżyć tam najbardziej niesamowitą przygodę, jaką można sobie wyobrazić? O tym przekona się dzielna bohaterka nowej animacji w reżyserii Kima Hagena Jensena – twórcy zwariowanych i rozśpiewanych postaci z przeboju „Disco Robaczki”.

Czas na prawdziwą jazdę bez trzymanki, jaka nawet Wam się nie śniła! Spokojne życie Minny komplikuje się, kiedy poznaje swoją przyrodnią siostrę Jenny a ich ojciec postanawia, że zamieszkają wszyscy w jednym domu. Nieznośna dziewczynka daje się we znaki, ale Minna nie zamierza jednak dawać za wygraną i próbuje zrobić wszystko, aby pozbyć się małej intruzki. Przypadkowo pewnej magicznej nocy odkrywa niesamowitą krainę, w której powstają sny. Poznaje tam zwariowanych konstruktorów, którzy stają się jej przyjaciółmi i uczą ją tajników swojej pracy. Dzięki nim Minna wpada na genialny pomysł. Planuje stworzyć dla siostry sen, który wystraszy niesforną dziewczynkę raz na zawsze. Niestety sytuacja wymyka się spod kontroli. Minna wpada w panikę i decyduje się wkroczyć do zaprojektowanego przez siebie świata snów, aby ruszyć Jenny na ratunek. Ta przygoda przejdzie wszystkie najśmielsze wyobrażenia!

„Krudowie 2: Nowa era”

Nowe przygody Krudów, których poznaliśmy w pierwszej części filmu w 2013 r. Krudowie potrzebują nowego miejsca do życia. Tak więc pierwsza prehistoryczna rodzina wyrusza w świat w poszukiwaniu bezpieczniejszego miejsca, które można by nazwać domem. Kiedy odkrywają idylliczny raj otoczony murem, raj który spełnia wszystkie ich potrzeby, myślą, że ich problemy zostały rozwiązane… z wyjątkiem jednej rzeczy. Mieszka tam już inna rodzina: Bettermanowie. Bettermanowie (z naciskiem na „better”) – ze swoim wyszukanym domkiem na drzewie, niesamowitymi wynalazkami i nawadnianymi hektarami upraw smacznych owoców – znajdują się kilka stopni powyżej Krudów na drabinie ewolucyjnej. Kiedy przyjmują Krudów jako pierwszych gości na świecie, wkrótce narastają napięcia między rodziną jaskiniową a rodziną współczesną. Gdy szanse na dobre relacje wydają się stracone, nowe zagrożenie popchnie obie rodziny do wyjścia poza ów bezpieczny mur i zmusi do zaakceptowania różnic i stworzenia wspólnej przyszłości.

„Ojciec”

Anne (Olivia Colman) próbuje zaopiekować się ojcem (Anthony Hopkins) wykazującym oznaki demencji, który mimo postępującej choroby pragnie pozostać samodzielny. Ojciec ma raz lepsze raz gorsze dni, potrafi kaprysić, odrzuca kolejnych opiekunów, proponowanych przez córkę. Anna widzi, jak ojciec powoli gaśnie. Film wspaniale pokazuje relacje ojca i córki, jest pełen refleksji nad kruchością ludzkiego życia. Film otrzymał 2 Oscary: dla najlepszego pierwszoplanowego aktora i za najlepszy scenariusz adaptowany.

„Druga połowa”

Młoda lekarka Magda spotyka przypadkiem tajemniczego i przystojnego dziennikarza Mateusza. Zauroczona nowo poznanym mężczyzną nie wie, że nad rodzącym się uczuciem od początku wisi złe fatum. Sprawy komplikują się bardzo szybko – kiedy wychodzi na jaw, że Magda jest córką trenera reprezentacji Polski, z którym Mateusz od dawna jest w ostrym konflikcie. Sytuacji dodatkowo nie ułatwia fakt, że dziewczyna jest także obiektem westchnień gwiazdy futbolu – Jarosława Kota – który nie cofnie się przed niczym, by zdobyć serce wybranki. Idąc za radą jej przyjaciółki, piłkarz wdraża w życie spektakularny plan „3 x Z” – i chcąc „Zaskoczyć, Zauroczyć i Zaimponować” Magdzie, wykorzystuje przy tym nieograniczone środki finansowe i ułańską fantazję. Mateusz również będzie chciał przypodobać się dziewczynie, ale w kompletnie odmiennym stylu. Czy ma jakiekolwiek szanse w miłosnej grze, w której jeden niespodziewany ruch może postawić go na spalonej pozycji?

W filmie wystąpiła plejada gwiazd: Andrzej Grabowski („Mayday”), Leszek Lichota („Wataha”), Ilona Ostrowska („Narzeczony na niby”), Piotr Rogucki („Gotowi na wszystko. Exterminator”), Rafał Rutkowski („Planeta Singli”), Iwona Bielska („Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”), Sławomir Orzechowski („Jak poślubić milionera?”) i Małgorzata Rozenek-Majdan. W produkcji udział wzięli także: gwiazda reprezentacji Polski w piłce nożnej Grzegorz Krychowiak, znani komentatorzy i dziennikarze sportowi Dariusz Szpakowski, Roman Kołtoń i Michał Pol oraz wiele innych zaskakujących osób ze świata futbolu.

„Zabij to i wyjedź z tego miasta”

Laureat Złotych Lwów dla Najlepszego Filmu na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Animacja Mariusza Wilczyńskiego to dużo więcej niż film: to 14 lat życia poświęconych na realizację tego niesamowitego, osobistego projektu. To przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni. Ten pełnometrażowy debiut pierwszego polskiego twórcy animacji, któremu retrospektywę zorganizowało prestiżowe nowojorskie Museum of Modern Art (MoMa), zrodził się z potrzeby zrozumienia, wybaczenia i miłości. Film Wilczyńskiego wskrzesza dzieciństwo z całym jego bagażem udręk i zachwytów, przywołuje tych, którzy odeszli, by dać im nowe życie. Zanurzony w przywołanych z pamięci detalach, barwach, dialogach, dźwiękach, sytuacjach, głosach, „Zabij to…” staje się kroniką PRL-owskiego dzieciństwa i młodości przeżytej w czasach transformacji, opowieścią o zmieniającej się Polsce, o szarzyźnie nieoczekiwanie nabierającej rumieńców.


POWIĄZANE ARTYKUŁY