Trwa nabór do programu oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Program prowadzony Ośrodek Interwencji Kryzysowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubinie adresowany jest do osób pełnoletnich stosujących przemoc. Kandydaci do udziału w programie muszą zachowywać abstynencję od alkoholu i innych środków odurzających.
Do programu kwalifikowane są:
• osoby skazane za czyny związane ze stosowaniem przemocy w rodzinie, wobec których sąd warunkowo zawiesił wykonywanie kary, zobowiązując je do uczestnictwa w oddziaływaniach korekcyjno-edukacyjnych,
• osoby, stosujące przemoc w rodzinie, które uczestniczą w terapii leczenia uzależnienia od alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających, substancji psychotropowych albo środków zastępczych, dla których oddziaływania korekcyjno-edukacyjne mogą stanowić uzupełnienie podstawowej terapii,
• osoby, które w wyniku innych okoliczności zgłoszą się do uczestnictwa w programie korekcyjno-edukacyjnym oraz innych osób dorosłych, mieszkańcy powiatu lubińskiego, którzy mają świadomość własnego problemu związanego ze stosowaniem przemocy i wykazują motywację do podjęcia terapii.
Udział w zajęciach między innymi pomoże: rozwinąć umiejętności kontrolowania emocji i własnych zachowań, kształtować umiejętności w zakresie wychowywania dzieci bez używania wobec nich przemocy czy zdobyć wiedzę o sposobach radzenia sobie ze stresem oraz metodach rozładowywania napięcia emocjonalnego.
Zajęcia będą prowadzone w formie indywidualnej i grupowej w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubinie przy ul. Składowej 3. Udział w nich jest bezpłatny.
Program rozpocznie się w kwietniu. Osoby zainteresowane udziałem w nim mogą się kontaktować:
– osobiście w siedzibie OIK PCPR przy ul. Składowej 3 w Lubinie,
– telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30 pod nr 76 847 96 91
– mailowo: pcpr@powiat-lubin.pl lub
– poprzez poradnictwo on-line interwencja@pcpr.powiat-lubin.pl.
Źródło PCPR