Nowe auta również dla naszej policji

13

REGION. Dolnośląska policja otrzymała 23 nowe radiowozy. Auta, które trafią m.in. do lubińskiej jednostki, są właśnie przygotowywane do przekazania poszczególnym komendom.

Ciekawostką jest citroen jumper – przystosowany do przewozu sześciu służbowych psów wraz z przewodnikami. Furgon przydatny będzie przede wszystkim podczas zabezpieczania imprez masowych, takich jak mecze piłkarskie.

Dolnośląski garnizon wzbogacił się ponadto o dwa nieoznakowane land rovery freelanderll II oraz o samochody marki: Kia Ceed, Hyundai i30 i Elantra oraz Opel Insignia. Te ostatnie, o podwyższonym standardzie, wykorzystywane będą m.in. do patrolowania autostrady.

Samochody zostały zakupione ze środków pochodzących z budżetu policji, samorządów lokalnych i Unii Europejskiej.


POWIĄZANE ARTYKUŁY