Za nami 4 kolejka spotkań koszykarskiej ligi LBA. W najciekawszym pojedynku, nie zabrakło emocji, zwrotów akcji, a także pierwszej w tej edycji dogrywki!
Drużyna Czternastki podejmowała reprezentację Biura Zarządu KGHM. Cały mecz był bardzo wyrównany, jednak w końcówce, BZ odskoczyło na kilka punktów i wydawało się, że dowiezie wygraną do samego końca. Ostatnie półtorej minuty to istny horror, którego nie powstydziłyby się ligowe parkiety – imponująca końcówka Czternastki obfitowała między innymi w trafienie za 3 punkty, taktyczne faule i niecelne rzuty osobiste zawodników BZ oraz brawurowe wejście pod kosz z faulem zakończone akcją 2+1. W ten sposób na 2 sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry, drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której nieznacznie lepsza okazała się Czternastka. Końcowy wynik spotkania: 42:37.
W pozostałych spotkaniach – liderzy ligi Wu Team niespodziewanie mieli problemy z drużyną MCZ, wygrywając jednak ostatecznie 56:38, natomiast w spotkaniu drużyn SMK 13SP z najmłodszymi uczestnikami rozgrywek SMK Juniorzy, wygrali starsi koledzy 72:38.