Udana pogoń za Wisłą.

202

W meczu PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin wygrało na wyjeździe 2:1 z Wisłą Kraków. Bramki zdobywali Lorenco Simić, Kacper Chodyna oraz Brown Forbes.

W porównaniu do meczu z Podbeskidziem zaszło kilka zmian w wyjściowym składzie. Nie przełożyło się to na grę w pierwszej połowie. Pierwsi do groźniej akcji doszli zawodnicy Wisły w 16. minucie kiedy obok słupka uderzył Frydrych. W 28. minucie indywidualną akcję przeprowadził Szysz, ale zakończył ją niecelnym strzałem. Do końca pierwszej odsłony spotkania nie było już żadnej groźniej sytuacji.

Druga odsłona to uderzenie do ataku „Miedziowych” i Rok Sirk znalazł się w sytuacji sam na sam jednak obronił Lis. Chwilę później gospodarze objęli prowadzenie. Błąd w wyprowadzaniu piłki wykorzystał Brown Forbes pokonując Hładuna. W 68. minucie po raz kolejny w tym sezonie najlepszy w powietrzu okazał się Lorenco Simić, który dał wyrównanie. W 86. minucie „Miedziowi” objęli prowadzenie. Sasa Żivec podał fenomenalnie do Kacpra Chodyny, a ten się nie pomylił i pokonał Lisa.

Kolejne ligowe spotkanie Zagłębie rozegra na wyjeździe z Piastem Gliwice 6 grudnia.