„Proxima” i „Superpies i Turbokot” – to dwie filmowe nowości, jakie od dzisiaj, 31 stycznia, można obejrzeć w lubińskim kinie Muza. Ponadto jeszcze przez tydzień, do 6 lutego, wyświetlana będzie produkcja „1917”.
„Proxima” będzie gościć na ekranach kina Muza do 6 lutego, zaś „Superpies i Turbokot” do 13 lutego.
W sobotę, 1 lutego, o godzinie 14 będzie też okazja, by obejrzeć produkcję „Niebieskie chachary” Cezarego Grzesiuka, który przez dekadę filmował życie fanów Ruchu Chorzów.
Dzień później, 2 lutego, o godzinie 12 premiera filmu „Cadas” nakręconego przez młodych lubinian. Bilet wstępu kosztuje 5 zł.
W środowym DKF-ie, 5 lutego, kinomanii obejrzą film „Oficer i szpieg”.
Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu.
O filmach:
„1917”
Wielkie wojenne widowisko na miarę „Dunkierki” i „Szeregowca Ryana”, które przybliża dramatyczne losy żołnierzy na froncie jednej z najbardziej tragicznych wojen w dziejach świata.
Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Perry, u schyłku I Wojny Światowej otrzymują ryzykowną misję. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Schofielda.
„Proxima”
Sara (Eva Green) jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia, pod kontrolą maszyn i specjalistów, poddana ekstremalnym warunkom, jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli. Kiedy zostaje wybrana na członka załogi misji „Proxima”, jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować.
„Superpies i Turbokot”
Jak zostać SuperPsem? Wystarczy 50 lat w kosmosie! Po powrocie na Ziemię, lojalny Pies wyrusza na poszukiwania swojego właściciela. Na swoje nieszczęście, trafia do małego miasteczka, gdzie złowrogi glina Niemilak prowadzi obławę na bezbronne zwierzęta. Z pomocą SuperPsu przychodzi… TurboKot! Zanim jednak wspólnymi siłami odnajdą dom, czeka ich masa przygód, dzięki którym odkryją w sobie moc superbohaterów. Zabawna, animowana opowieść o przyjaźni, odwadze i wierze w ludzką zdolność do dobra, która pozwoli wam poznać najwspanialszych superbohaterów w historii.
„Niebieskie chachary”
Dlaczego człowiek zostaje kibicem? Emocje, pasja, bycie we wspólnocie czy może wyjątkowa historia klubu? Co kieruje futbolowymi fanatykami? Cezary Grzesiuk przez dekadę filmował życie fanów Ruchu Chorzów. Wiele lat pracy dało możliwość sfotografowania zamkniętego środowiska piłkarski fanatyków. Nie z boku, nie zza szpaleru policjantów, ale z samego środka stadionowego „młyna”. Umożliwiło to pokazanie jasnych i ciemnych stron kibicowskiego świata w Polsce, jak i za granicą. Jednym z wątków filmu jest przyjaźń sympatyków Atlético Madryt i Ruchu Chorzów, innym chuligański kodeks przekazywany z ojca na syna. Przenikając przez różne grupy kibicowskie, reżyser oddaje głos fanom i fanatykom starając się znaleźć odpowiedź na pytanie, kim jest współczesny kibic.
„Cadas”
„Cadas” to niezależny, krótkometrażowy film fabularny w reż. Michała Cywińskiego realizowany przez lubińską młodzież z wielką pasją do tworzenia. Film został sfinansowany z dobrowolnych wpłat darczyńców z całej Polski. Problemy młodych ludzi często bywają pomijane i lekceważone. Są usprawiedliwiane okresem dojrzewania bądź też innymi czynnikami uznawanymi przez wielu za niepoważne i niewarte uwagi. Dla niektórych jedynym sposobem dostrzeżenia powagi problemów młodych ludzi, jest przeżycie tragedii,do której mogą one doprowadzić.
„Cadas” to słowo pochodzące z języka łacińskiego i oznacza „upadek”. O tym właśnie będzie film – o upadku psychicznym młodego człowieka, dla którego życie przygotowało trudny scenariusz. Za film odpowiada grupa kilkudziesięciu młodych Lubinian. Pomysłodawcą i reżyserem filmu jest Michał Cywiński – młody filmowiec z Lubina. Odtwórcami głównych ról są: Piotr Cieśliński i Katarzyna Ćwian. W role drugoplanowe wcielili się: Maciej Zych, Marek Krzeszowski, Radosław Chruściński i Martyna Majcher.
„Oficer i szpieg”
Owacje na stojąco, świetne recenzje i najwyższe oceny dla filmu Romana Polańskiego od czasów „Pianisty”. Epicki thriller „Oficer i szpieg” na podstawie bestsellerowej powieści Roberta Harrisa to jedno ze szczytowych osiągnięć w karierze Romana Polańskiego. Na festiwalu w Wenecji film został uhonorowany Wielką Nagrodą Jury oraz prestiżową nagrodą FIPRESCI i są to pierwsze od dekady laury dla polskiego twórcy na weneckiej imprezie.
„Oficer i szpieg” opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na wygnanie. Georges Picquart, nowy szef wywiadu, wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym Picquart postanowi za wszelką cenę ujawnić prawdę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii. W rolach głównych występują nagrodzony Oscarem Jean Dujardin („Artysta”, „Wilk z Wall Street”), Louis Garrel („Marzyciele”) i Emmanuelle Seigner („Wenus w futrze”). Autorem zdjęć jest wybitny polski operator Paweł Edelman, od filmu „Pianista” na stałe współpracujący z Polańskim.