Gwiazdy w Szklarach (FOTO)

120

POWIAT. – Szklary Górne są jedyną placówką w Polsce, której udało się zebrać największą liczbę kuponów, a uczestnictwo dzieciaków było stuprocentowe – przyznaje redaktor naczelny gazety „Bravo” Michał Wiśnicki, organizator konkursu „STOP Przemocy – Bravo i Gwiazdy Przeciwko Przemocy w Szkole”. Nagrody wręczyły oczywiście gwiazdy – duet Kalwi&Remi – które przyjechały do Szklar Górnych.

 

– Od października ubiegłego roku, przez cztery miesiące w naszym ośrodku prowadziliśmy akcję związaną z działaniami przeciw przemocy w szkole – wyjaśnia koordynator projektu Renata Malec ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego ze Szklar Górnych. – Tak naprawdę namówiła mnie do tego córka, która przeczytała w gazecie o konkursie – dodaje.

Trzeba było zebrać jak największą liczbę kuponów, które znajdowały się w czterech numerach „Bravo”, wypełnić je i przesłać na adres redakcji. – Nie tylko uczniowie placówki, ale również rodzice, nauczyciele oraz wolontariusze z Gimnazjum nr 5 w Lubinie pomagali w gromadzeniu kuponów – przyznaje Malec.

O tym, że przemocy mówią stanowcze „STOP”, że nie przechodzą obojętnie obok ludzkiej krzywdy i wiedzą, jak pomagać słabszym mówili Kalwi&Remi, którzy przyjechali do placówki, by wręczyć zwycięzcom nagrody.

– My też byliśmy ofiarami przemocy w szkołach, dlatego popieramy tego rodzaju akcje społeczne. Jesteśmy tutaj, bo to właśnie te dzieciaki za 20 lat będą decydowały jak wyglądają nasze ulice i w jakim środowisku będziemy żyć – podkreśla „Kalwi”, Krzysztof Kalwat.

Podczas spotkania placówce przekazano komputer oraz koszulki i płyty. Redaktor czasopisma oraz muzyczny duet podczas krótkich warsztatów przekonywali, że w każdej sytuacji przemocy lepiej jest powiedzieć STOP.


POWIĄZANE ARTYKUŁY