Królewski bal karnawałowy

237

– U nas wszystko idzie zgodnie z harmonogramem – mikołajki, wigilia, teraz przyszedł czas na karnawał, więc się bawimy – uśmiecha się Danuta Wantuła, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Właśnie tam odbył się królewski bal karnawałowy. W sali gimnastycznej można było spotkać m.in. rycerzy, królewny i księżniczki.

Do tego spotkania uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych przygotowują się przez cały rok i wypatrują go z niecierpliwością. Są uśmiech, dużo zabawy, tańce, kolorowe kostiumy i występ ulubionego zespołu.

Jak to podczas karnawału – miało być kolorowo i wesoło. Uczniów nie łatwo było rozpoznać. Na głowach mieli korony, czapki, pojawili się rycerze, księżniczki, ale i cheerleaderki, kotki czy strażacy.

Hasło przewodnie imprezy to „Szlakiem polskich postaci historycznych”. W programie wiele atrakcji dla uczniów: nie zabrakło tańców, gier i konkursów.

Takie spotkania to dla dzieci doskonała forma terapii. – Ruch dla dzieci niepełnosprawnych jest bardzo ważny. Skoki, tańce przy nowoczesnej muzyce poprawiają koordynację ruchową, do tego trzeba mieć dobrą kondycję. Taniec i ruch pełnią funkcję terapeutyczną, czyli łączymy przyjemne z pożytecznym – tłumaczy dyrektor szkoły.

Gwoździem programu był występ lubińskiego zespołu disco polo For Fame. Uczniowie ZSiPO bardzo lubią ten gatunek muzyki. Nikogo nie trzeba było namawiać do zabawy.


POWIĄZANE ARTYKUŁY