Akurat i „Człowiek”

23

Zespół Akurat będzie promował w Lubinie swoją najnowszą płytę „Człowiek”. Koncert w naszym mieście, który jest jednym z wielu, jakie grupa gra obecnie w Polsce, odbędzie się już 12 listopada.

 

Akurat zagra w Centrum Kultury Muza o godzinie 19. Bilety kosztują 20 zł w przedsprzedaży, a w dniu koncertu 25 zł.

Akurat powstał w Bielsku-Białej. Po wielu personalnych zmianach, w tym także wokalisty, wykrystalizowała się grupa profesjonalnych i doświadczonych muzyków. Obecnie zespół tworzą: Piotr Wróbel i Wojciech „Yellow” Żółty (wokale, gitary), Przemysław „Pastuch” Zwias (saksofon, flet), Ireneusz Wojnar (bas) i Krzysztof „Flipper” Krupa (perkusja).

Zawodowa kariera Akurat rozpoczęła się od trzech koncertów na Przystanku Woodstock. Następnie grał między innymi w Jarocinie, na Hunter Fest, Przystanku Olecko, FAMA-ie i Regałowisku czy Hrahovce, Trutnov Festival i Mish & Mash Party w Czechach.

Granej przez niego muzyki nie da się jednoznacznie zaliczyć do jednego, konkretnego nurtu muzycznego. Zawiera ona w sobie elementy rocka, ska, reggae, punk rocka, popu oraz funk rocka. Sami określili kiedyś swoją muzykę jako poezja ska-kana.

Cechą charakterystyczną ich tekstów jest zabawa słowami. Żywiołowi wokaliści i gitarzyści, dobrze brzmiące dęciaki i sprawna sekcja rytmiczna, stanowią o sile zespołu, którego każdy kolejny singiel wędruje w górę list przebojów.


POWIĄZANE ARTYKUŁY