Kosztowna nieuwaga na drodze (FOTO)

17

Peugeot nadaje się już tylko do kasacji, volkswagen jest w trochę lepszym stanie – to wynik kolizji, do której doszło około godziny 11 na rondzie koło Castoramy. – Kierujący samochodem osobowym marki Peugeot 206 wymusił pierwszeństwo zbliżającemu się z naprzeciwka mężczyźnie, który kierował samochodem marki Volkswagen Vento – mówi zastępca dyżurnego policji Dariusz Duchnicki. Przez blisko godzinę kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami na drodze.

-Jechałem prosto od strony Castoramy, po czym zauważyłem jak kierowca samochodu, zbliżający się w moim kierunku, chce jechać w stronę Wrocławia.- relacjonuje uczestnik kolizji.- Nie zauważyłem kierunkowskazu i w rezultacie wymusiłem pierwszeństwo-przyznaje.

W wyniku zderzenia cały przód samochodu został uszkodzony.

– Całkowity koszt naprawy auta przekracza jego wartość – ubolewa kierowca peugeota. -Mimo to cieszę się, że straty są tylko materialne. To z pewnością nauczka dla mnie, by baczniej obserwować sytuację na drodze-kończy uczestnik kolizji.

Za wymuszenie pierwszeństwa kierowca otrzymał mandat. O szczególną ostrożność przy rondach i skrzyżowaniach, gdzie jest najwięcej wypadków, wszystkich lubińskich kierowców przestrzega policja.


POWIĄZANE ARTYKUŁY