Dobre, bo nowe

18

Coraz lepiej i wygodniej będzie się mieszkało na wsiach otaczających Lubin. Gmina zbuduje tam drogi, chodniki i świetlice. Dzięki Planom Odnowy Miejscowości, w ciągu najbliższych siedmiu lat dużo zmieni się oblicze Gogołowic, Bukownej czy Krzeczyna Wielkiego. 

 

Plany odnowy miejscowości zostały przyjęte przez radnych gminy Lubin. Sukcesywnie zmienia się w ten sposób oblicze gminy. Do groma miejscowości, w których obowiązują Plany Odnowy Miejscowości dołączyły trzy kolejne.

Mimo zagrożenia odkrywką, wielu decyduje się na zamianę mieszkania na wiejski domek. Tym samym szybko rośnie liczba oraz potrzeby mieszkańców małych miejscowości. Dlatego oprócz rozbudowy, gmina postanowiła wzbogacić życie kulturalne. 

We wsi Bukowna będzie można np. popływać kajakiem, na rzece Czarna Woda, gdzie zostanie zorganizowany specjalny spływ. Dla chcących odpocząć w ciszy i spokoju powstaną gospodarstwa agroturystyczne.

Będą kursy tańca i szkolenia. Dla obecnych i przyszłych mieszkańców, istotne jest, że będą mogli włączać się w planowane działania i oczywiście je oceniać.


POWIĄZANE ARTYKUŁY