Brązowy medal Polek!!! – AKTUALIZACJA

24

Polki wywalczyły brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver w biegu drużynowym. Panczenistka Cuprum Lubin Natalia Czerwonka była rezerwową w biegu drużynowym reprezentacji Polski. Polki w walce o brąz pokonały Amerykanki.

 

Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska i Natalia Czerwonka te zawodniczki najpierw wywalczyły sobie start na Igrzyskach, a już w Kanadzie wywalczyły brąz!

Czerwonka co prawda nie startowała w biegu drużynowym w Vancouver, ale miała bardzo duży udział w kwalifikacji Polek na IO. Czerwonka była podstawową zawodniczką w kwalifikacjach.
To wielki sukces Polek, to wielki sukces Lubina i to wielki sukces Czerwonki, panczenistki, która choć bardzo mocno przeżywała swój pierwszy indywidualny start na Igrzyskach, to na koniec była w ekipie, która wywalczyła brąz.

Nie dało jej się ukryć łez radości, które widać było po biegu Polek w relacji telewizyjnej. Gratulujemy!!!

 

AKTUALIZACJA

Zgodnie z przepisami Natalia Czerwonka nie może otrzymać medalu ponieważ nie biegła w drużynowej rywalizacji podczas Igrzysk Olimpijskich.  Jednak lubinianka ma spory udział w wywalczonym medalu przez Polki, bowiem to m.in. Czerwonka biegła w głównym biegu w kwalifikacjach olimpijskich. Na pewno jednak lubinianka będzie mogła liczyć na swoje koleżanki z drużyny. Lubin jest dumny z Natalii, bo inaczej być nie może. Trzecie miejsce wywalczone przez Polki to także trzecie miejsce Czerwonki.


POWIĄZANE ARTYKUŁY