Rewanż Pasów za Puchar Polski

43

Mogło się wydawać, że Zagłębie miało już patent na Cracovię. Świadczyć o tym mogło chociażby pucharowe zwycięstwo miedziowych 3:0, gdzie zupełnie zdominowaliśmy rywali. Jednak po raz kolejny okazało się, że w sporcie bywa różnie i spotkanie ligowe w ramach 15. kolejki, pomiędzy Zagłębiem a Cracovią było niezwykle trudne.

Pierwszą szybką akcję stworzyła Cracovia. Pod bramką Martina Polacka znalazł się Krzysztof Piątek, ale golkiper gospodarzy był na posterunku u zażegnał niebezpieczeństwo utraty gola. W 14. minucie Bartłomiej Pawłowski z odległości 23. metrów zacentrował piłkę w pole karne. Futbolówka zmierzała w krótki róg bramki Sandomierskiego. Wbiegającemu Patrykowi Tuszyńskiemu zabrakło kilkudziesięciu centymetrów, aby uderzyć piłkę i posłać ją do siatki gości. Tego problemu nie miał w 23. minucie. Patryk Tuszyński po idealnym podaniu Alana Czerwińskiego odebrał piłkę na drugim metrze od bramki gości i pewnie umieścił futbolówkę w siatce. W 34. minucie spotkania po błędzie defensywy gospodarzy, Javi Hernandez doprowadził do remisu, który utrzymał się do przerwy.

Początek drugiej połowy to szybki cios ze strony gości. W 49. minucie po udanej kontrze, Cracovia wyszła na prowadzenie 1:2. Bramkę z trudnej pozycji zdobył Matic Fink. Miedziowi nie potrafili skonstruować akcji, która mogłaby zmienić przebieg spotkania. W 77. minucie mogliśmy mieć remis. Dośrodkowanie Jarosława Kubickiego odebrał Jakub Świerczok. Silny strzał napastnika gospodarzy obronił pewnie Grzegorz Sandomierski. Ten sam duet mógł uratować punkt dla gospodarzy w 92. minucie spotkania. Uderzenie Świerczoka tym razem było niecelne. Miedziowi przegrali spotkanie. Ekipa Michała Probierza zanotowała udany występ na Stadionie Zagłębia i zgarnęła 3 punkty.

– Mieliśmy dobre założenia i je realizowaliśmy. Sporo kontr. Może nie do końca nam one wychodziły, ale przy tej drugiej bramce wyszła nam idealnie – puentuje Krzysztof Piątek, napastnik Cracovii.