Spośród 17 filmów, jakie zgłoszono na konkurs kina niezależnego i sztuki wideo wybrano 6 najlepszych. Już 14 grudnia będzie można je obejrzeć w sali kameralnej Centrum Kultury Muza. Po seansie okaże się, który z nich wygrał.
Konkurs dla filmowców z naszego regionu Centrum Kultury Muza zorganizowało po raz pierwszy, wpisując go w Festiwal Amatorskiej Twórczości Filmowej Zagłębia Miedziowego. Mogli w nim wziąć udział zarówno amatorzy, twórcy niezależni, jak i studenci kierunków filmowych i plastycznych, o ile zgłoszone przez nich prace mieściły się w nurcie filmu niezależnego (offowego) i sztuki wideo (video art), a oni sami mieszkali w zagłębiu miedziowym.
– Z 17 filmów, które zostały zgłoszone do konkursu, do udziału w nim zostało zakwalifikowanych 6. Są to: „Balladyna” Marcina Lesisza, „Precz z facetami” Dariusza Porady, „Niepotrzebność” Bartosza Gromisza, „Wyścig szczurów” Edyty Zajdlic, „Emerge” Patryka Madeja oraz „Noxwinter” Mateusza Frycza – wymienia Beata Kurpińska z Centrum Kultury Muza.
Pokaz wybranych filmów odbędzie się w najbliższą niedzielę, 14 grudnia, o godzinie 14 w sali kameralnej Muzy. Tego samego dnia, po seansie, ogłoszone zostaną wyniki konkursu.
Wstęp na pokazy jest bezpłatny.
MRT