7. kolejka dla MKS-u

16

Szczypiorniści Jarosława Hipnera i Artura Hucała grający w lidze Juniorów Młodszych, pokonali na własnym parkiecie ŚKPR Świdnicę, 33:29.

Spotkanie zostało rozegrane w ramach grupy Finałowej Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych. 7. kolejka nieco pokrzepiła miedziowych, gdyż mają za sobą nieudany występ we Wrocławiu, gdzie przegrali z tamtejszym WKS-em, 25:33 (13:13). W pojedynku ze Świdnicą, czynnikiem motywacyjnym był na pewno atut własnego parkietu. Lubinianie już na początku rozgrywki wygrywali 2:0, a bramki zdobyli, Krzysztof Książek i Sebastian Nowakowski. Po 10. minutach meczu, MKS prowadził 6:3 i z każdą minutą udowadniał, że jest faworytem pojedynku. Do przerwy podopieczni Hipnera i Hucała wygrywali 19:14.

Druga połowa rozpoczęła się rzutem karnym dla gości. Tu wspaniałą interwencją popisał się Robert Wojciechowski, który tego dnia zasługiwał na gorące brawa. W 34. minucie meczu, Zagłębie po trafieniu Kordiana Wacha, prowadziło 21:16, a chwilę później po raz kolejny, Robert Wojciechowski popisał się wspaniałym refleksem i obronił kolejny rzut karny. Na dziesięć minut przed końcową syreną, miedziowi wygrywali różnicą czterech oczek, a ostatecznie pokonali ekipę Krzysztofa Terebuna, 33:29.

24 marca lubinianie zagrają na wyjeździe z BT Krokusem Bystrzycą Kłodzką.